+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dünyada hakkını helal etmeyen kişi ahirette helal edebilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ugurd
  Emekli
  Reklam

  --->: Dünyada hakkını helal etmeyen kişi ahirette helal edebilir mi?

  Reklam  --->: Dünyada hakkını helal etmeyen kişi ahirette helal edebilir mi? isimli yazı www.Mumsema.com--->: Dünyada hakkını helal etmeyen kişi ahirette helal edebilir mi?
  tam metni atalım..
  "Bilin ki zulüm üç kısımdır: Bir zulüm var, bağışlanmaz, bir zulüm var, terk edilmez; cezâsı verilir; bir zulüm var, bağışlanır, cezası aranmaz. Bağışlanmayan zulüm. Allah'a şirk koşmaktır. Yüce Allah, "Gerçekten de Allah kendisine şirk koşanı bağışlamaz" buyurmuştur. Bağışlanan zulüm, kulun bâzı küçük şeylerde, hoş olmayan işlerde kendisine zulmetmesidir.Terk edilmeyen zulümse, kulların birbirlerine zulmüdür. Burada kısâs pek çetindir; o da bıçakla yaralamak, kamçıyla vurmak değildir; bunlar, onun yanında pek küçük kalır, pek ehemmiyetsiz sayılır."

  kul hakkı konusunda yani bir kişinin diğerine hakkını helal etmeyip sonsuza kadar cehennemlik edebilmesi o kadar basit bir iş değildir denmek istiyor.

 2. Misafir

  Cevap: Dünyada hakkını helal etmeyen kişi ahirette helal edebilir mi?


  Reklam


  benim sorum şu biri bana bi kötülük yaptı ve hakkımı helal atmiyom bu durumun sınu ne olcak

 3. Misafir
  selamun aleykum ben 18 yasındayım ablam 3 ay önce tartısmamız uzere bana 2 cihandada hakkımı sana helal etmiyorum dedi bu bir anlık sinirle oldu bana ben de ona karşılık olarak bende sana 2 cihanda hakkımı helal ediyorum dedim ablam 5 gün önce vefat etti bana hakını helal etmiştir oda anlamıştır diye düşünüyorum ama yüzüme karşı söylemedi ... Çok kötüyüm Yardım Edin bana Bu konuda

 4. Misafir
  Selamın aleyküm hocam benim dedem 4yıl önce öldü bendün rüyamda gördüm ve dedimki dede hakkını helal ediyomusun dediki hakkımı sana helal etmiyorum ama en sevdiği torunu bendim neden böyle oldu anlamadım acil cevap yazarsanız sevinirim

 5. imam
  Üye
  ruyana gelen deden degil seytandir onun suretine girmis

 6. Misafir
  Ben hakkimi asla kaynimA HELAL ETMIYORUM VE RABBIMDEN DILIYORUM KI BU DINYADA HERSEYI GOSTERSIN BANA CUNKU BENIM KAYNIM BENIN EVIMDE UZERIME yurudu kapat ceneni dedi gece uclerde geldi sarhos beni kaldirip yemek hazirlattirdi ve bana esimin yaninda bu soy ismi sen sonraktan aldin bu evden sen gidersin ben kalirim dedi daha anlatsam destan olur simdi ben hakli kisi oluyomuyum hocan ve onun yuzunden esimle gene tartistom yanik bir kalple yaziyorum hatam varsa af olaa

 7. Misafir
  Selâmün aleyküm Hocam . Hakkımızı Helal etmediğimiz kişi ile Ahirette karşı karşıya gelip yüzleşiyormuyuz? Ve sadece hakkımızı helal etmediğimiz kişilerlemi yüz yüze geleceğiz . Şimdiden teşekkür ediyorum Allaha emanetsiniz

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Kul hakları hesap günüde hak sahiplerine ödenecektir. Allah isterse karşı karşıya getirir veya getirmeden hakkı alır. Bu Allah'ın dilediği şekilde olacaktır.

 9. Misafir
  Selam aleyküm benim dedemi dün gömdüler ama ben gidemedim helalik veremedim oda veremedi bunun için ne yapmalıyım

 10. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Allah rahmet eylesin. Eğer varsa onda hakların sen haklarını helal etmelisin. Onun sende hakları varsa artık onun için bol bol dua etmeli ve ruhuna hayırlar hediye etmelisin.

 11. Misafir
  Ben sevgilimden ayrıldım Ve birbirimize Hakkımızı Helal Etmedik.O Bana agır konuştu ama ben üzüldüm Ben ona nefret ediyorum senden sevmiyorum seni Hakkımı Ne bu dünyada Nede Öbür dünyada Helal.Etmiyorum dedim ağır geldi bende Helal Etmiyorum Dedi.Helal Etmelimiyiz?

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Eğer birbiriniz üzerinde haklarınız olmuşsa bu haklar elbette ödenmelidir. Ama başka haram ilişkilere bulaşmayacaksınız. Eğer hiç görüşmemek daha hayırlı ise hiç aramayın. Sizde bulunan bir hakkı varsa ona bir şekilde gönderin.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
hakkını helal etmemek,  hak helal etmemek,  birine hakkını helal etmezse ne olur,  hakkini helal etmemek,  hakkını helal etmediğin kişiye ne olur,  bir insana hakkını helal etmemek,  birine hakkını helal etmemek