+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah gelecegimizi ve ilerde ne yapacagimizi bildigine gore nicin yasiyoruz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. midnitexpress
  Üye
  Reklam

  Allah gelecegimizi ve ilerde ne yapacagimizi bildigine gore nicin yasiyoruz?

  Reklam
 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: Allah gelecegimizi ve ilerde ne yapacagimizi bildigine gore nicin yasiyoruz?


  Reklam


  Allah gelecegimizi ve ilerde ne yapacagimizi bildigine gore nicin yasiyoruz?
  Allah (cc) geleceği bildiği için kullarını sınamadan direk cennet veya cehenneme koymuş olsaydı, kullar buna itiraz etmez miydi sence?
  Cehennem ehli: Ya Rabbi! beni sına belki hayırlı insanlardan olurdum? diye itiraz etmezmiydi?

 3. @mir
  âb ü kil
  7-Araf-172-Kıyamet gününde, biz bundan habersizdik demeyesiniz diye Rabbin Adem oğullarından, onların bellerinden zürriyetlerini çıkardı, onları kendilerine şahit tuttu ve dedi ki: Ben sizin Rabbiniz değil miyim? (Onlar da), Evet (buna) şahit olduk, dediler.

  20-Ta-Ha-134-Eğer biz, bundan (Kur'an'dan) önce onları bir azapla helak etseydik, muhakkak ki şöyle diyeceklerdi: Ya Rabbi! Bize bir elçi gönderseydin de, şu aşağılığa ve rüsvaylığa düşmeden önce ayetlerine uysaydık!

  28-Kasas-47-Bizzat kendi yaptıklarından dolayı başlarına bir musibet geldiğinde: Rabbimiz! Ne olurdu bize bir peygamber gönderseydin de, ayetlerine uysak ve müminlerden olsaydık! diyecek olmasalardı (seni göndermezdik).

  6-Enam-157-Yahut "Bize de kitap indirilseydi, biz onlardan daha çok doğru yolda olurduk" demeyesiniz diye (Kur'an'ı indirdik). İşte size de Rabbinizden açık bir delil, hidayet ve rahmet geldi. Kim, Allah'ın ayetlerini yalanlayıp onlardan yüz çevirenden daha zalimdir! Âyetlerimizden yüz çevirenleri, yüz çevirmelerinden ötürü azabın en kötüsüyle cezalandıracağız.

  37-Saffat-167,168,169-Müşrikler) şunu da söylüyorlardı: “Eğer yanımızda öncekilere verilen kitaplardan bir kitap olsaydı, elbette biz ihlâslı kullar olurduk.”

 4. mhyilmaz
  Devamlı Üye
  bunu ben ortaokuldayken sosyal bilgiler hocamızda diyodu koca adam bizde bilmiyoduk tabi keşke bilseydimde ozamn bu konuyu ona açıklayabilseydim. bilgi için teşekkürler

+ Yorum Gönder