+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Harun Yahya ile ilgili bilgisi olanlar lütfen paylaşsın (Bu adam kimdir, Kitapları güvenilir mi vs) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. turkuaz09
  Üye
  Reklam

  --->: Harun Yahya ile ilgili bilgisi olanlar lütfen paylaşsın (Bu adam kimdir, Kitapları güvenilir

  Reklam  --->: Harun Yahya ile ilgili bilgisi olanlar lütfen paylaşsın (Bu adam kimdir, Kitapları güvenilir isimli konu Mumsema.com --->: Harun Yahya ile ilgili bilgisi olanlar lütfen paylaşsın (Bu adam kimdir, Kitapları güvenilir
  Değerli Kardeşim,
  eminim ki okumuş bir kişisin. Dini konusunda bilgi sahibi, Kuran'ı bilen, Hadisleri bilen bir insansın.
  Eğer Harun Yahya'yı tanımak istiyorsan, aklıbaşında bir müslüman olarak, hakkında yazılıp çizilen dedikoduları okuyarak bunu yapamayacağını elbette çok iyi biliyorsundur.
  Sana tavsiyem, en güzeli, internet sayfasındaki kitaplarını incele. (www.harunyahya.org).
  İstersen birkaç tane de tv programını izle (www.harunyahya.tv).
  Ondan sonra, kendi aklın ve vicdanınla karar ver inşaAllah

  Bütün kitapları, internet sayfasında ücretsiz yüklü. 300 tane falan sanırım.
  Mesela Düşünen İnsanlar İçin kitabını şu adresten okuyabilirsin: http://us2.harunyahya.com/Detail/T/7..._INSANLAR_ICIN
  Örümcekteki Mucize kitabını tavsiye ederim. İnsanın Yaratılış Mucizesi , Gözdeki Mucize , Hücredeki Mucize kitabını tavsiye ederim. Bu ve benzeri kitaplarını okumak ve Allah'ın yaratışındaki hayranlık uyandırıcı detayları öğrenmek bence insanın imanına iman katıyor. Ayrıca bir ateist veya zayıf imanlı bir insan ile konuşman gerektiğinde öyle bilgilerle donanmış oluyorsun ki fikri yönden ezici bir mücadele yapmanın zevkini, zayıf imanlı kişilerin de imanını kuvvetlendirmenin zevkini yaşıyorsun.
  Masonluk ile ilgili kitapları da incelemeni tavsiye ederim. Şu andaki dünya düzenini anlamada, kimin kim olduğunu farketmede çok faydalı.
  Filistin, Doğu Türkistan, İsrail gibi kitaplar ile, buralardaki yaşanan olayların iç yüzünü dünya kaynaklarından öğrenme imkanın oluyor.
  Evrim Teorisi ile ilgili yanlış bilmiyorsam 40 tane kadar kitabı bu sitede bulabilirsin. Bu konuda okuyacakların sayesinde:
  Çevrendeki evrim teorisini savunanların bilgilerinin, gerçekte 1930'ların neşriatlarından kalma bilgiler üzerine kurulu olduğunu ve hatta evrim teorisinin ne olduğundan bile doğru dürüst haberleri olmadığını görüp onların böylesine cehalet içinde olmaları yani hem cahil hem ----- olmaları karşısında hayretler içinde kalmadan edemeyeceksin.
  Evrimci bir üniversite profesörü ile bile rahatlıkla ve eze eze (tabi fikren) galibane bir mücadele gücüne sahip olabilirsin. özellikle bunu tavsiye ederim.
  İmani konulardaki kitaplarından Derin Düşünmek Kitabını tavsiye ederim. bunu okuyunca diğer kitapları hakkında da genel bir kanaat oluşacaktır diye düşünüyorum inşaAllah. Genelde imani kitapları, Kuran'da ve Peygamberimizin (s.a.v.) hadislerinde belirtilen ahlaki konular üzerine.
  Yani fıkıh konuları değil.

  Belgeselleri de incelemeni tavsiye ederim. Zaten bunları dindar televizyon kanallarında yayınlanırken görüyorum.

  Mesela Kitap Ehli konusunda Peygamberimizin hadislerini ve Kuran Ayetlerini mi öğrenmek istiyorsun yine Kitap Ehli web sitesini incele : http://us2.harunyahya.com/Detail/T/7...374/KITAP_EHLI

  Benim kanaatimce Harun Yahya internet sitesinde, müslümanlar için, büyük bir emekle hazırlanmış dev bir kütüphane var. Birkaç dedikodu ile yola çıkarak bu emeği görmezlikten gelme. Kendi aklına ve vicdanına güven inşaAllah
  Allah imanına iman, derinliğine derinlik katsın, Allah yolundaki hizmetini arttırsın inşaAllah.

 2. metzer
  Devamlı Üye

  --->: Harun Yahya ile ilgili bilgisi olanlar lütfen paylaşsın (Bu adam kimdir, Kitapları güvenilir


  Reklam


  konum ile ilgili bilgli veren tüm arkadaşlardan Allah(cc) razı olsun
  özellikle turkuaz09 vermiş olduğun bilgiler ve tafsiyelerin için teşekkür ederim
  ALLAH(cc) razı olsun

 3. mertfb190707
  Üye
  kardeşlerim yapmayın adı sanı duyulmamış ülkelreden insanlar harun yahyanın eserlerini okuyarak,iman ediyorlar,zaten müslüman olanlar şüphelerinden kurtuluyorlar.girin harun yahya nın sitesine o na binbir milletten gelen mesajları okuyun.İslam'a hizmeti çok büyük olan bir kişiyi harcamak bu kadar mı kolay.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
harun yahya hakkında yorumlar