+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz kılarken unutarak hata yapıyorum ve sürekli vesvese geliyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. seyyah_42
  Üye
  Reklam

  Namaz kılarken unutarak hata yapıyorum ve sürekli vesvese geliyor

  Reklam

  Namaz kılarken unutarak hata yapıyorum ve sürekli vesvese geliyor Mumsema Ben namazımı kılmaya gayret ediyorum.Ancak yapım itibari ile çok dalgın ve unutkan bir insanım.Bazen namazımı kılarken namazda hatalar yapıyoru.Örneğin 4 rekatlı farz namazı kılarken 2 ci rekatta salli barik okumak yanlış yaptığı anladığımda ise o duaları bitirip ayağa kalkıyorum.Yani yarım bırakmıyorum böyle durumlarda yanlış yaptığımı düşünerek sevih secdesi yapıyorum bu doğrumu böyle durumlarda yapılması gereken nedir. Ayrıca rüku ve secdedeki tesbihatı bazen karıştırdığımı düşünüyorum yani rükude söyleceğimi sanki secdede yada secdede söyleceğimi rükuda söylüyorum gibi geliyor.Bu şeytanın vesveseside olabilir ama yine rahatsız ediyor.Böyle durumlarda ne yapmam gerek.

 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: NAMAZ


  Reklam


  Allah (cc) kabul etsin kardeşim. yalnız hatayı farkettiğin anda hemen namazın kalanına devam etmelisin yani salli barik dularını yanlışlıkla okuduğunu anladığın anda ayağa kalkmalısın. Vesveseden kurtulmanın yolu ise kaliteli bir abdest kaliteli bir namazdır. Abdestin namazın kalitelisi olur mu demeyin olur hem de çok iyi olur)


  Veredeğim linki de okumanı tavsiye ederim kardeşim.


  http://www.mumsema.com/vaaz-ve-sohbe...n-10-yolu.html

 3. @hmet
  Üye
  namaz esnasında vesveseden kurtulmak için ne yapmalıyız doç. Dr. Halil altuntaş
 4. Misafir
  Oturuşlarda kalkışlarda Allahukeberleri sesli okursanız unutkanlıgınız kalmayacak bırazcıkta kendınızı vermesın ve Allahukeberı seslı okumalıyım dıye alısmalısınız kendınızı.

+ Yorum Gönder
namaz kılarken unutkanlık,  namaz kılarken yanlışlık yapılırsa,  namaz kilarken unutkanlik,  namaz kılarken hata yapılırsa ne yapmak gerekir,  namaz kılarken hata yapılırsa,  namazda hata yaparsak,  namaz kılarken vesvese