+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Korsan cd Günah mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Duman_48
  Üye
  Reklam

  Korsan cd Günah mı?

  Reklam

  Korsan cd Günah mı? Mumsema 1.)Soru: Arkadaşlar ben sürekli arkadaşlarımdan film cd'si alarak tekrar izlemek için kopyalıyorum!!! Dolayısıyla da korsan oluyor. Korsan cd satmanın kul hakkı oldugunu duymuştum ben satmıyorum sadece kendim kullanıyorum ama sizce günah işliyor muyum?


  2.) Soru: orjinal cd çok pahallı oldugundan korsan cd alıyorum günah mı?  3.) Soru: internetten Oyun/Film indirmek günah mı?


  Diğer konularda okuduğuma göre ticaret konusu olmaksızın 1 tane kopyalamak caizmiş. Burda demek istedikleri 1 kereden birşey olmaz(Biz Türklerin En Büyük Felsefesi ) mı yoksa cd nin 1 kopyası olması mı?

  Ve işin özünü anlatırsanız iyi olur çünkü öbür türlü aklımda soru işareti kalıyor...

 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: Korsan cd Günah mı?


  Reklam


  Kardeşim vereceğim linke bir gözat aklına akılan olursa yardımcı olmaya çalışalım.  http://www.mumsema.com/sizden-gelen-...rkadaslar.html

 3. Duman_48
  Üye
  bu link hiçbir işime yaramadı dediğim gibi 1 tane kopyalamaya örfen birşey denmez demişler ama ne anlama geliyor ben konulara baktım benim sorumu yanıtlamıyorlar.

 4. Galus
  Devamlı Üye
  Korsan cd veya kitapları almak kul hakkına giriyor mu? Giriyorsa bunu bilmeden aldıklarımızın hakkını nasıl öderiz.


  Değerli kardeşimiz;


  Ticaret kastı olmaksızın bir tane kopyalamak dinen haram değildir. Ancak kanunlarına göre yasaklanmışsa kanunlara uymak gerekir. Bu sebebten tavsiye etmiyoruz.

  Ticaret kastı olmaksızın Cd kopyalamak neden caiz görülüyor, konusunda bilgi almak için tıklayınız.


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet


 5. NURİMERCAN
  İNNALLAHE MEASSABİRİN
  Arkadaşım korsan denilen şey sonuçta kaçak yani hak olmayan bişeydir mesela korsan taksi kişi aracını ve plakasını çok büyük tutarlarla alıp vergiye tabi olduktan sonra tüm vergilerinide ödeyerek taksicilik yaparken korsan taksiler sermayesi sadece bir otomobil ile vergi vermeden ve daha düşük bir ücret karşılığında haksız bir kazanç elde etmekte ve hak yemektedir korsan cd de öle yani haksız kazanç kesinlikle.

 6. _Kul
  Emekli
  ortada bir mal olmadığı için caiz diyenler var ama ortada emekde var diğer yandan adam hiçbir maliyeti olmadan milyarlarcada satabilir sen şüpheliden uzak dur en iyisi.

 7. Misafir
  Ben eskiden ergenliğe girmeden korsan cd alıp izliyordum. Daha sonra izlemeyi bıraktım . Şimdi bu cdleri izlemek dışında pervane ya da başka bir şey gibi kullanmamın bir sakıncası var mı? Şimdiden Allah razı olsun. Vesselam

 8. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Elinizden geldiğinde yani imkan nispetinde korsan cd / DVD kullanmayın

+ Yorum Gönder
korsan oyun günah mı,  korsan oyun haram mı,  korsan oyun caiz mi,  korsan cd almak günah mı,  korsan oyun indirmek günah mıdır,  korsan günah mı,  korsan cd haram mı