+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden 16 yaşındayım. bir kızı beğendim ve islama flört günah olduğu için yapmıyorum. ne yapmalıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Qusai
  Aktive Olmamış Kullanıcı
  Reklam

  --->: 16 yaşındayım. bir kızı beğendim ve islama flört günah olduğu için yapmıyorum. ne yapmalıyım?

  Reklam  --->: 16 yaşındayım. bir kızı beğendim ve islama flört günah olduğu için yapmıyorum. ne yapmalıyım? isimli konu Mumsema.com --->: 16 yaşındayım. bir kızı beğendim ve islama flört günah olduğu için yapmıyorum. ne yapmalıyım?
  Kardeşim.Sen önce ailenle konuş bi söz vs yapın.sonra okulu bitir.Ekmeğini eline al askerliğini yap.Sonra evlenirsin

 2. YaZaROW
  Emekli

  --->: 16 yaşındayım. bir kızı beğendim ve islama flört günah olduğu için yapmıyorum. ne yapmalıyım?


  Reklam


  Evet. Mesleğin olmadan evlenirsen kime yararın olacak ki Evlenmek sadece sevince olmuyor ki. Merhaba ben sizi seviyorum. Evlenelin nasıl olsa seviyoruz aç kalsak da olur. Sokakta yatarız. Seviyoruz birbirimizi.
  Böyle olsaydı ohoo herkes 10-15 yaşında evlenirdi ama meslek olmadan olmuyor maalesef. Evi geçindirebilmen lazım evlenmek için. Rızkını helal kazanıp o kişiye yedirmek de var işin içinde.


 3. MirkanBaran
  Üye
  ya arkadaşım ne dediğinizi biliyor musunuz 16 yaşındaki çocugu evlendireceksiniz flört günahmı değilmi onu diyeckesiniz ya o kadar yorum gelmiş hepsi saçma sapan sizin yorumunuz önemli değil önemli olan yukarıdan ne denildiğidir bununla ilgili BİLGİSİ olan varsa BİLGİYİ içine yorumunu katmadan yazarsa allah razı olsun yani yani kimi olur ölesiye sevebilir siz küçükken anne babanız size sarılıp size öpmüyor muydu 16 yaşındasın yani sarılmazlar ki artık sende artık sana birinin sarılmasını istersin yada birinin seni öpmesini sevmesini

 4. saabe
  Devamlı Üye
  Kardeş aynı dertten muzdaribim,Bende evlenemem okuyorum.Unutmaya çalısıyorum,görünce bakmıyorum ama çok zor bi durum.

 5. Vankedisi
  Üye


  arkadaşım onunla vakit geçirebilirsin

  (öpüşmek,cinsel temas vs olmamalı)

  sürekli onunla çık yaşın gelince evlen bu çağda bu en iyisi

  flort demek öpüşmek ve cinsel arzular olması demektir.

  onunla bişeyler içmek,bişeyler yemek bir film izlemek el ele tutuşmak bunlardan yanacağını vve zina etmiş olacağını sanmam.

  admin arkadaşda biraz dalga geçmiş galba o yaşta köyde evleniniyor(du)(40-30 yıl önce farz gibiydi şimdi%10a düştü)

  böyle yıllarca çıkarsan hem zinadan uzak durur hemde evleneceğin kişi kendin gibi tanırsın

  film izlemeyi açayım: evde izlemeyin

  Hz.Muhhammet s.a.v diyorki sadece 1 kadın ve 1 erkeğin durduu yerde 3. şahıs şeytandır diyor tabi artık devir öyledeğiştiki iki erkek ve sadece 2 kız bir aradaykende(%0.001(10000 de bir))


 6. EarthQuake®
  Yolcu
  Vankedisi arkadaşın söylediklerini dikkate almayalım lütfen. Herkes kafasına göre fetva veriyor Allah muhafaza. İslam'ın bu gibi durumlarda görüşü sabittir, neden onunla vakit geçir ama cinsel temasa girme gibi bir düşünceyi genç beyinlere yerleştiriyor, onların günahına ortak oluyorsunuz?

  ***

  Kardeşim, 16 yaşındasın. Eğer ki sevdiğin kızla görüşme niyetin inşallah yakın zamanda evlilik olacaksa, bu sünnettir, ciddi adımlar atmalı, kızı tanımalısın. Ha niyetin sadece kız arkadaş edinmek, karşı cinsle bir muhabbet içinde olmaksa bunun İslam'a uygun bir davranış olmadığını bilmelisin.


  Evlenme niyetindeysen kızla görüşür, anlaşır, ailelerle istişare yapar, sözlenir, reşit sayıldığında evlenirsin. Değilsen bu yollara girme inşallah.

  Elbette evlilik için iş vb imkanlar gerekiyor, ancak bu sebepleri öne sürüp evliliği çok da geciktirmemeli. Selametle. 7. nisa :)
  Üye
  16 yasinda kardesler Allah askina ne evlenmesi yapmayin ne olur
  kesinlikle olmaz böyle birsey kendi sorumlulugunu kaldiramayan bir insan baskasinin sorumlulugunu nasil tasir ? Nasil ev gecindirir ? Nasil evlat sahibi olur ?

 8. muvaffak
  Özel Üye
  dertleşme sitesine çevirdiniz burayı kardeşim allah yardımcın olsun ..

 9. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  onunla bişeyler içmek,bişeyler yemek bir film izlemek el ele tutuşmak bunlardan yanacağını vve zina etmiş olacağını sanmam.
  evet vankedisi kardeş , bu işler senin sanmanla olmuyor zaten kardeşim.dediklerin tamamen kendi nefsinden çıkmış fetvalar.araştırın bakalım flört neymiş dindeki hükmü neymiş.ahkam kesmek kolayınıza geliyor burda.bilmediği hakkında konuşmak sana ve çevrendekilere ancak zarar verir..

 10. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Buyur kardeşim bu sorunun cevabını
  Mustafa İslamoğlu hocamızdan dinle

  Gençlik ve Cinsellik , Flört , Arkadaşlık , Sevgili , Aşk Mustafa İslamoğlu 1 11. تقاضا
  öğrenmeye devam..
  Bu nedir ya, mum kardeş , sen şaka olarak mı yaşın uygun evlenebilirsin dedin ?

 12. muvaffak
  Özel Üye

  Reklam


  kardeşimiz sizden yardım istedi . siz aranızda tartışıyorsunuz

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
flört günah mı