+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazım kabul olmuşmudur Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. islam1234
  Üye
  Reklam

  Namazım kabul olmuşmudur

  Reklam

  Namazım kabul olmuşmudur Mumsema arkadaşlar selamun aleykum ben bir köyde yaşıyorum ve 1 haftalığına adanaya geldim.ilk işim adanaya gelir gelmez kıble yönünü sormak oldu bana işte dayımgıl falan kıble yönünü gösterdi ama 1 yada 2 gün sonra gösterdikleri yönün yanlış olduğunu anladım ve şimdi adanadayım kıbleye doğru namazımı kılıyorum acaba yanlış yöne doğru kıldığım namazlarımı iade etmem gerekirmi veya kıldığım namazlar sahih olmuşmudur en kısa zamanda cevap bekliyorum.cevap verenlere şimdiden allah razı olsun

 2. İsrâ
  İsrâ

  --->: namazım kabul olmuşmudur


  Reklam


  ve aleykumusselam ve rahmetullah, Allah kabul etsin kardesim
  Namaz kıldıktan sonra başka cihete yöneldiğini anlarsa, artık namazı iade etmez. Ama namazda iken bunu fark eder, namazı bozmadan yön değiştirir.

  Yanında bulunduğu bölge halkından ve aynı zamanda kıbleyi bilenlerden bir kimse bulunduğu halde, sormayıp kendi içtihadına göre namaz kılar, sonra kıbleye yönelmediğini anlar veya kendisine bu hususta bilgi verilirse, namazı iade etmesi gerekir. Bu bakımdan öyle hallerde kıbleyi sormadan namaza durmamalıdır. (Şerh-i Tahavi - Münyetü'l-Musallî.)(Celal Yıldırım, Kaynaklarıyla İslam Fıkhı, Uysal Kitabevi: 1/220)

  sie


 3. islam1234
  Üye
  verdiğin cevap için allah razı olsun kardeşim

+ Yorum Gönder