+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Her Camii' de Namaz Kılınır mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Tovbe1980
  Üye
  Reklam

  Her Camii' de Namaz Kılınır mı?

  Reklam

  Her Camii' de Namaz Kılınır mı? Mumsema Selamun Aleyküm arkadaşlar, son günlerde bir arkadaşımın söyledikleri kafamı karıştırdı. Her camiide namaz kılınmazmış. Gerekçeside şu; Bazı yeni yapılan camilerde faizle alınan paralardan faydalanılıyormuş. Bunun bir doğruluğu var mıdır? Önerisi ise şu, yeni yapılan camilerde değilde, eskiden yapılan camilerde namaz kılmak daha doğruymuş. Bir bilgi almak istiyorum. Evime çok yakın bir cami var ve yeni yapıldı. Ben namazlarımı cemaatle kılmak istiyorum Allah (c.c.) izin verirse. Bilgilendirirseniz sevinirim.

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  --->: Her Camii' de Namaz Kılınır mı?


  Reklam


  Selamun Aleyküm arkadaşlar, son günlerde bir arkadaşımın söyledikleri kafamı karıştırdı. Her camiide namaz kılınmazmış. Gerekçeside şu; Bazı yeni yapılan camilerde faizle alınan paralardan faydalanılıyormuş. Bunun bir doğruluğu var mıdır? Önerisi ise şu, yeni yapılan camilerde değilde, eskiden yapılan camilerde namaz kılmak daha doğruymuş. Bir bilgi almak istiyorum. Evime çok yakın bir cami var ve yeni yapıldı. Ben namazlarımı cemaatle kılmak istiyorum Allah (c.c.) izin verirse. Bilgilendirirseniz sevinirim.
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  en az iki adil şahid ile bunu ispatlamadıktan sonra, bu söyledikleri zan öteye geçmeyen kuruntularıdır.
  bu itham ağırdır o arkadaşına söyle müslümanların içine şüphe sokup onları camilerden soğutmasın. yoksa tevbe etmediği sürece, bu ceheneme girmesine yeterli bir sebeptir.

 3. Tovbe1980
  Üye
  Allah razı olsun kardeşim, o zaman gönül rahatlığıyla, yeni camide namazlarımı kılacağın inşaallah...

 4. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Allah razı olsun kardeşim, o zaman gönül rahatlığıyla, yeni camide namazlarımı kılacağın inşaallah...
  Allah kabul etsin. bu gibi elinde hiç bir kanıt olmayan sadece şüphe ile insanların kafalarını bulandıranlara fırsat vermeyin.

+ Yorum Gönder