+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Güllü kitaplara inanıyormusunuz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hacı Engin
  Üye
  Reklam

  Güllü kitaplara inanıyormusunuz?

  Reklam

  Güllü kitaplara inanıyormusunuz? Mumsema güllü kitaplara inanıyormusunuz ?inanmalımıyız?


 2. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥

  --->: Güllü kitaplara inanıyormusunuz?


  Reklam


  güllü kitaplar nedir?

 3. Ensar
  لا اله ا لا ا لله
  güllü kitaplar nedir?
  Bende merak ettim??????????

 4. DZALBAY
  Üye
  Böyle manasız sorular sormak da ne kadar moda şu aralar?...

 5. Berât1
  ÖZLENEN GÜN GELECEKTİR
  güllü kitaplar= güllü dini dua kitaplarına deniyor

 6. nurya
  Devamlı Üye
  içinde yasin-tebareke-amme ve dualar olan ve 4444 salatı tefriciye -kabir nazar-şifa-yemek-tövbe-hacet vb. gibi içinde günlük hayatımızda kullana bileceğimiz yararlı kitaplardır

 7. farukyazici
  Emekli
  Bu tür kitaplara şahsen karşıyım çünkü içinde belirli surelerden alıntılar yapılarak hazırlanıyor. Bu durumda insanlar Kuran yerine bu kitaplara rağbet ediyor. Ayrıca tüm basılan Kuranlar Diyanet İşleri'nden onay almasına rağmen bu tür kitaplar basit bir matbaada basılabiliyor. Bu durumda kötü niyetli kişilerin bazı değişiklikler yapması gündeme geliyor.
  Bir diğer husus ise içerisindeki dualardır. Dua kulun Allah'a el açıp yakarması, her şeyi ondan istemesidir. Bunun için zaman ve mekan sınırlaması yoktur. Dua etmenin faziletleri hakkında detaylı bilgiye vakıf olmayan insanlar bu kitaplarda bulunan duaları hedefe ulaşacak tek yol sanarak onlara sarılmaktadır. Elbette hadis-i şeriflerle nakledilen dualar vardır ancak dua demek birebir bunları okumak değildir. Hatta duanın içten gelerek yapılması, ezberlere bağlı kalınmaması tavsiye edilmiştir.

  Sonuç olarak, her konuda olduğu gibi bu konuda da yararlı olacak bir iş veya eşya insanlarımızın cahilliği sebebiyle sakıncalı duruma geçmiştir.

  Hata ettiysek affola...

 8. Hacı Engin
  Üye
  Teşekkürler cevaplarınız için...

 9. DZALBAY
  Üye
  Güllü kitap dediğin kitabın içinde Kuran varsa,bunun neresi sakıncalı anlamadım.İnsanlar yanlarında Kuranı Kerim taşıyamıyor;ama,o güllü dediğiniz kitapları taşıyabiliyor.Fırsat bulunca da okuyor.Ben hiç bir abes tarafını göremiyorum...Üstelik,en çok okunan ayet ve dualar bir araya getirilmiş...Daha ne istersiniz ki?Öküzün altında buzağı aramak gibi bir şey bu.

  Selam ve dua ile...

+ Yorum Gönder