+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İmam nikahı: nikah kıyılacak kişiler arasında nasıl bir durum aranır ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. nicedream
  Üye
  Reklam

  İmam nikahı: nikah kıyılacak kişiler arasında nasıl bir durum aranır ?

  Reklam

  İmam nikahı: nikah kıyılacak kişiler arasında nasıl bir durum aranır ? Mumsema Merak ettiğim konu imam nikahı.nikah kıyılacak kişiler arasında nasıl bir durum aranır ? erkekle kızın bakışması bile haram olduğu için dinsel açıdan huzurlu olabilmek için ; evlenme düşüncesi olan flört eden kişiler ailelerden habersiz imam nikahı yaptırabilir mi ?
  Cevaplayan arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler !


 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  --->: İmam nikahı: nikah kıyılacak kişiler arasında nasıl bir durum aranır ?


  Reklam


  Merak ettiğim konu imam nikahı.nikah kıyılacak kişiler arasında nasıl bir durum aranır ? erkekle kızın bakışması bile haram olduğu için dinsel açıdan huzurlu olabilmek için ; evlenme düşüncesi olan flört eden kişiler ailelerden habersiz imam nikahı yaptırabilir mi ?
  Cevaplayan arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler !
  Ailede habersi imam nikahı kıyılamaz. çünkü nikahın şartları içinde kızın babası "veli"nin izni veya hazır olması şartı var.
  Hz. Aişe radıyallahu anha’nın bildirdiğine göre Hz. Peygamber sal­lal­lahu aleyhi ve sellem üç kere “Hangi kadın velisinin onayı olmadan nikahla­nırsa nikahı batıldır.” buyurdu.
  [Ebu Davud, Nikah 20,(2083); Tirmizi Nikah 14 (1102)]

 3. nicedream
  Üye
  Teşekkür ederim . ALLAH razı olsun

+ Yorum Gönder