+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İmam Buhari ile İmam-ı Azam Ebu Hanife arasında bir sorun mu vardı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: İmam Buhari ile İmam-ı Azam Ebu Hanife arasında bir sorun mu vardı?

  Reklam  Cevap: İmam Buhari ile İmam-ı Azam Ebu Hanife arasında bir sorun mu vardı? isimli konu Mumsema.com Cevap: İmam Buhari ile İmam-ı Azam Ebu Hanife arasında bir sorun mu vardı?
  imamı azam bütün mezhep imamları ve islam alimleri, müçtehitler ve fakihlerin üstadı,ehli sünnetin reisi cumhurudur.imam buhari hazretleride hadis alimi ve müçtehit derecesinde büyük bir zattır.söylenilenler doğru değildir zaten böyle büyük zatlar o lafları etmezler edepleri çok yüksektir. ikisindende allah razı olsun mekanları cennet olsun.bizlere ikisinide örnek alıp onların yolundan gidebilmeyi nasip etsin..merak edilecek şüpheye düşülecek konular değil bunlar.. ciddiye almayın..biz kendimize bakalım bir kişiye kötü demek bizi iyi etmez..

 2. Misafir

  Cevap: İmam Buhari ile İmam-ı Azam Ebu Hanife arasında bir sorun mu vardı?


  Reklam


  benim imam ım senin imam ını döver ... bumu yani mesele . müslüman olmak bizi birleştirmiyorsa müslümanlığımızı sorgulamalıyız .. imamları değil

 3. Misafir
  Bu kadar tartışıyorsunuzda Neden KUR'AN'A Bakmıyorsunuz?ALLAH KUR'AN'I İhtilafları çözsün diye indirmedimi onu bir Rahmet olarak indirmedimi onu Hidayet Rehberi olarak indirmedimi. Eğer ALLAH'IN Dinideyseniz ALLAH'IN Kitabı yüce KUR'AN.yok eğer İmamların Mezheplerin dinindeyseniz Kıyamete kadar bu İhtilaflar sürecek ALLAH Kıyamette de ihtilaf ettiğiniz konularda hükmünü verecek. ALLAH'IN Dininde İhtilaf yoktur.Varsa O ALLAH'ın Dini değildir. Sahi KUR'AN Yetmiyor mu neden nasıl yetmiyor onda eksiklik mi hissediyorsunuzda İmamlar Mehepler onu tamamlıyor.

 4. Misafir
  Selam hidayete tabi olanlara!
  Geçmişte ki gizlenen gerçekleri öğrenip de ne yapacağız?
  Neyimiz artacak?
  İmanımız mı?

  El cevap: Rabbimiz kur'an da bize peygamberlerin hatalarını neden anlatıyor?
  Ademin musa nin yunus un ve muhammed aleyhisselâm hepsine selam olsun!
  Orda neyimiz artacaksa o artacak!
  Ayrıca hakikatin üzerini örterek
  Yalan söyleyerek şeytana hizmet etmek demek olduğunu unutmayalım!
  Son olarak da:
  Ne demek ehli sünnet alimlerinin yanlışlarını söylemeyin

  Şia ya küfretsek olurmu?
  Yani o serbest mi?
  Vesselam

 5. Wakabayashi
  Devamlı Üye
  Siz hiç Kur'an okumuyor musunuz?Sövmek-küfür etmekte ne demek..!Adam küfür edek mi diyor ya!..

  14/İBRÂHÎM

  Bismillâhirrahmânirrahîm

  24 - Görmedin mi? Allah nasıl bir misal verdi. Güzel bir söz, kökü (yerde) sabit, dalları gökte olan güzel bir ağaç gibidir.

  25 - (O ağaç) Rabbinin izniyle her zaman meyve verir. Öğüt alsınlar diye Allah insanlara böyle misaller verir.

  26 - Kötü sözün durumu da, yerden koparılmış, kökü olmayan kötü bir ağaca benzer.


  Ayrıca burda İmam Hanefi ve İmam Buhari hakkında mışlarla-mişlerle konuşup algı operasyonu yapmaya çalışmayın...Kimse sizi umursamaz bile.O ona onu demişte,bu buna bunu demişte.Hep mış mışta,miş mişş miş ortada delil yok bişe yok neyin ızdırabı bu.

  İkisinin de bıraktığı ilme,eserlere,olaylara yaklaşımlarına,zekalarına,takvalarına vs. bakarsanız zaten böyle birşeyin olmayacağını da görürsünüz.Boş işlerle uğraşmayın.

 6. Misafir
  ben ımamı azam hazretlerının gercek bir hayranıyım.ımamı buhari ise dinimiz acısından cabaa gostermış hadisci ve unlu bir imamdır.
  imamı azamın insanlar hakkında pek konustugu ve gıybet ettigi gorulmez.fikir ayrılıgı var ıse munazara eder pek arkadasından konusacak bir karekter degildir.

  ımamı buharının bazı hadıslerı kurana aykırıdır malesef ki bu yuzden bir hadis okudugumda hangi alım tarafından onaylanmış ona dikkat ederim.
  imamı azam once kurana aykırılıgına bakar ıdı.gorusu pergamberimiz kurana aykırı yada kuranın bazı ayetlerini fes etmiş hadislerde bulunamaz gorusu idi ki bunu cok takdir ederim.hadisler konusunda titiz calışırdı.ımamı buharı keske bu sozlerı bu buyuk imam için soylememıs olsa ıdı.

  allah dogrularımızı hidayete erdirsin su mubarek ramazan ayında. ve dınımızı algılaması kıt ve art nıyetlı ınsanların dejenere etmesınden korusun.
  ilk ayetımızdeki gibi oku..allahın emri ile oku..ama bizler okumaktan cok sormaktayız.sizce yuce allah islam alemine ilk vahyi neden oku idi.okuyalım ımamı azamı komple..buhariyi komple..karsıt goruslerı ancak dogrulara bu sekilde ulaşabılırız.allahın ıyı kulu kotuluk yapmazçve bazı kotuluklere ictihad denmez..kotuluk kotuluktur.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
buharinin ebu hanife hakkındaki görüşleri,  buhari ebu hanife hakkında,  buharinin imamı azam hakkındaki görüşü,  imam buhari ve ebu hanife,  buhari ve ebu hanife,  buhari imamı azam için ne demiştir,  imam buhari ebu hanife