+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tanımadığımız bayanların yanında örtünülmelimidir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. TatarRmzn
  Devamlı Üye
  Reklam

  --->: Tanımadığımız bayanların yanında örtünülmelimidir?

  Reklam  --->: Tanımadığımız bayanların yanında örtünülmelimidir? isimli yazı www.Mumsema.com--->: Tanımadığımız bayanların yanında örtünülmelimidir?
  Tamam müslüman kadının, müslüman kadına karşı avreti göbekten dize kadardır.Fakat bayan ortamı da olsa,ortamda bulunan kişilerin içini nasıl bileceğiz? Anne,kardeş,gelin,kaynana,teyze,hala...vs.Bunları biliyorsun da her ortamdaki kadınları bilmeye imkan yok.Bence kendi evinde mahremi dışında bir bayan kendinden çok fazla taviz vermemeli.Fakat içinde duygularını bastıran bayanlar da olabilir.Allah c.c onlara da hidayet etsin inşallah.

 2. menzil_guller
  Ya Hayy

  --->: Tanımadığımız bayanların yanında örtünülmelimidir?


  Reklam


  gümüş kuş canım kardeşim ,kendi nefsim açısından söylüyorum bazı konularda her zaman nefsimize bir pay çıkarmayı düşünüyor ve o konuda çok ısrarcı oluyoruz.nefsimizin istediğimiz cevabı alıncaya kadar bu ısrarcılık devam ediyor.bu konuda ben şunları söylemek isterim.kendim öyle yerlere girtmedim ama giden kardeşlerim var ve orada çalışan bir arkadaşım var tesettürlerini çıkarmadıklarını başlarına bone taktıklarını söylediler. açık olduğu zaman, melekleri bizden uzaklaştıran bir durumun gerek evde ve gerekse dışarıda yapılması uygun değildir.bence konuşsun tesettürlü bir şekilde yapsın itiraz ederlerse zaten müslüman bir kişinin öyle bir yere para vermeside uygun değildir.parayı kazanmak önemli olduğu kadar nereye ve kime harcadığıda önemli.bizim vermiş olduğumuz para karşıdaki kişiye haram işletiyorda olabilir.benim kendi düşüncem canım kardeşim.Rabbim yar ve yardımcımız olsun islamiyeti en güzel yaşamakta..

 3. Gümüş Kuş
  Devamlı Üye
  Birbirinden değerli düşüncelerinizi paylaştığınız için Rabbim razı olsun kardeşlerim.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
tanımadığın yabancı kadınlar yanında tesettür