+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vitir namazı hakkında bilgi verirmisiniz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  Vitir namazı hakkında bilgi verirmisiniz?

  Reklam

  Vitir namazı hakkında bilgi verirmisiniz? Mumsema selamun aleyküm arkadaşlar bana vitir namazı hakkında bilgi verirmisiniz yatsı namazından sonramı kılınıyor hangi vakitte kılınıyor öğrenmek istiyorumda şimdiden teşekkürler YÜCE ALLAH (C.C) razı olsun

 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: vitir namazı hakkında bilgi verirmisiniz?


  Reklam


  selamun aleyküm arkadaşlar bana vitir namazı hakkında bilgi verirmisiniz yatsı namazından sonramı kılınıyor hangi vakitte kılınıyor öğrenmek istiyorumda şimdiden teşekkürler YÜCE ALLAH (C.C) razı olsun
  ve aleykumusselam. Vitir namazının vakti, Yatsı namazını kıldıktan sonra başlar ve imsak vaktine kadar devam eder.

  geniş bilgi için tıkla: Vitir Namazi Dini Kavramlar - Mumsema islam Arsivi

 3. Ferhat1991
  Emekli
  normaz kıldığım namaz gibi kılsam olurmu peki

 4. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  normaz kıldığım namaz gibi kılsam olurmu peki
  Vitir Namazının Kılınışı:
  Vitir namazı ise üç rek´attır. Kılınışı şöyledir: Önce niyet edilerek namaza durulur. Birinci ve ikinci rek´atlar aynen sabahın sünnetinde tarif ettiğimiz şekilde kılınır. İkinci rek´atın sonunda oturulur, Tehıyyât okunarak üçüncü rek´ata kalkılır. Üçüncü rek´atta Besmele çekilip Fâtiha ve zamm-ı sûre okunur. Bundan sonra rükû´a eğilmeyerek eller kulaklara kaldırılıp tekbir alınır. Ve tekrar eller bağlanıp, kunut duaları okunur. Kunut duaları bittikten sonra rükû´ ve secdeye gidilir. Secdeden sonra oturularak Tehıyyât, salâvat ve dualar okunarak selâm verilir. * Kunut duasını bilmeyen kimse, Rabbenâ âtinâ fi´d-dünyâ haseneten ve fi´l-âhireti haseneten ve kınâ azâbe´n-nâr âyetini okuyabilir. Üç kere Allahümme´ğfirlî de diyebilir. Üç kere Yâ Rab demesi de câizdir. * Vitir namazı sadece Ramazanda cemaatle kılınır. İmam olan zât namazı cehrî kıldırır; kunut ise gizli okunur. Ramazan dışında vitri cemaatle kılmak mekruhtur.

  KUNUT DUALARI

  Allahümme innâ neste´înüke ve nestağfirüke ve nestehdîke ve nü´minü bike ve netûbü ileyke ve netevekkelü aleyke ve nüsnî aleyke´l-hayra küllehü neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahle´u ve netrükü men yefcürük.
  Allahümme iyyâke na´büdü ve leke nusallî ve nescüdü ve ileyke nes´â ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık..

 5. Ferhat1991
  Emekli
  saol YÜCE ALLAH (C.C) razı olsun

+ Yorum Gönder
vitir namazı