+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kocası karısının namaz kılmasına karşı çıkıyorsa kadın ne yapmalıdır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ecrinim
  Hüvel Baki..
  Reklam

  Kocası karısının namaz kılmasına karşı çıkıyorsa kadın ne yapmalıdır

  Reklam
 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: kocası karısının namaz kılmasına karşı çıkıyorsa kadın ne yapmalıdır


  Reklam


  Böyle bir emre itaat edilmez. Allah ın emirlerine aykırı bir davranışa itaatte bulunulmaz. kadının bunu kocasına güzellikle anlatması gerekir. Ama nafile namaz kılmak içinse eşine danışıp ondan izin alması sünnettir.

 3. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  İlk önce Allah'ın emrine itaat şarttır.Kocasına karşı öyle şeyler sunmalı ki o da ikna olsun.Namazla ilgili ayetler , kılmanın gerekliliği , kılmamanın cezası , kabirde sorulacak ilk sualin namaz olacağı vb. şeyler hep hatırlatılmalı.
  Ki şöyle birşey de var , kişi eş adayını iyice araştırmadan evlenmemelidir.Yoksa böyle sonuçların çıkması kaçınılmaz olur..

 4. rönesans
  üçüncü göz
  Namaz farz olduğuna göre kocasına önce iyi dille anlatacak ama buraya gelmiş kadının önce aklı nerdeydi eş seçimini iyi yapması gerekiyordu adam evlenmeden ona sinyal vermiştir tabii balayı bitti maske düştü takke düştü kel göründü o zaman iki yol var ya kocasını dine ısındıracak yada dinlemeyip Allahın emrini yerine getirecek çoçuk olduktan sonra onları daha büyük karmaşalık bekliyo.

 5. kanarya
  Devamlı Üye
  gizli kılarak sabretmelidir. belki Allah hidayet verir pişman olur

 6. Rayyan Emir
  Devamlı Üye
  islami acidan konusmuyorum ama bence oyle bir adamdan hayir gelmez imkanlar elveriyorsa bosanmasi lazim.. hatanin neresinden donulse kar.. guzel dille anlatsada anlamaz boyleler eziyete hic gerek yok diye dusunuyorum ecrinim

 7. Angel_devil
  Sarı-Lacivert En İyi Fb
  Söz Namaza gelince kocasını bile dinlememelidir.

+ Yorum Gönder