+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kapanmak istiyorum ama arkadaşlarım ve ailem yapamazsın gibi tepkiler veriyorlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hayalim
  Üye
  Reklam

  Kapanmak istiyorum ama arkadaşlarım ve ailem yapamazsın gibi tepkiler veriyorlar

  Reklam

  Kapanmak istiyorum ama arkadaşlarım ve ailem yapamazsın gibi tepkiler veriyorlar Mumsema Kapanmak istiyorum ama arkadaşlarım ve ailem yapamazsın gibi tepkiler veriyorlar.Sizce okuyan biri lisede kapanamazmı ?Kapansa kapalılığını devam ettirebilir mi?

 2. caferi
  Devamlı Üye

  --->: yardım ederseniz sevinirim


  Reklam


  Kapanmak istiyorum ama arkadaşlarım ve ailem yapamazsın gibi tepkiler veriyorlar.Sizce okuyan biri lisede kapanamazmı ?Kapansa kapalılığını devam ettirebilir mi?
  Okul dışında olur ama Lisede örtünmek yasak nasıl olacak?

 3. hayalim
  Üye
  ben zaten okul dışında kapanıcam ama çevremdeki kişiler kapanmama pek iyi bakmıyorlar

 4. caferi
  Devamlı Üye
  ben zaten okul dışında kapanıcam ama çevremdeki kişiler kapanmama pek iyi bakmıyorlar
  önemli olan Rabbindir kullar değil.

 5. hayalim
  Üye
  doğru söylüyosun ama insanın kafasına giriyorlar bencede en iyisi kimseyi dinlememek . Allah razı olsun

 6. caferi
  Devamlı Üye
  doğru söylüyosun ama insanın kafasına giriyorlar bencede en iyisi kimseyi dinlememek . Allah razı olsun
  doğru bildiğinden şaşma
  halkın çoğuna uyarsan seni saptırırlar

 7. İsrâ
  İsrâ
  Allahim emrini yerine getirmeye engel ise ailen ve arkadaslarin kullaklarini tika ne kadar zor olursada bi süre sonra Allahin izniyle onlarda kabullenecektir.

  Allah yar ve yardimcin olsun.

 8. caferi
  Devamlı Üye
  ömür neki... sabret az daha Allah sabredenlerle beraberdir

 9. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...
  Allah cc yardımcın olsun kardeşim...başörtüsü farz..yani Allahın emri..etrafındaki insanlar ise kullar..Yani Allahın yarattıkları..yaratanı memnun etmek yaratılanı memnun etmekten çok daha önemli..sen onlara yapabileceğini göster..Allah cc muhakkak yardımcın olur..

 10. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  gülerek de baktılar , tiksinç birine bakar gibi de baktılar , hiç bakmadan , umursamadan da gelip geçtiler..geldiler ve geçtiler ..
  Ama hala hayattayım , elhamdülillah Rabbimiz'in emriyle namusumuzu koruyoruz , nefsimiz terbiyesizliği yavaş yavaş aza indirgiyor..vs. vs.
  Hala hayattayım , hiçbir şekilde utanmıyorum
  Anlayacağın farzı yerinde getirmekle insan hiçbir şey kaybetmez , aksine arttıkça artar
  Ennnnnnnnn kısa sürede umarım kapanırsınız , sakın geciktirmeyin , yoksa ah , vah sözleri ağzınızdan düşmez olur(Allah korusun)

 11. ehlisünnet
  Üye
  ben üniversiteden sonra kapandım,tabi çalışamadım,bir çok tanıdığım beni terketti,olsun kalan sağlar bizimdir dedim devam ettim,hatta aralarında benim için ne zaman açılır diye bahis bile tutuşmuşlar,ama inş ölene kadarda açılmayacağım,

 12. çömez
  Üye

  Reklam


  S.A. Kardeşim tepkilere karşı koyabilecek ilmin ve ihlasın varsa, ahlaki yönden , tutum ve davranış yönünden ben tesettürüme laf getirmem diyebiliyorsan kendi kendine örtün,çünki tesettür müslüman kadının üniformasıdır, yeterki o tesettüre tezat oluşturacak şekilde yaşama, ama benim bu tepki ve sorumlulukları üstlenmek için hazır değilim diyorsan o zaman örtünme tesettür ile ilgili ayetler medeni ayetlerdir biz mekke dönemini yaşadığımız için bu farziyet öncelikli değil fakat takvadır öncelikli olan sizin her konuda ilim öğrenmenizdir,ilim silahına sahip olmadıkça müslümanlar hiçbirşeyin üstesinden gelemez her konuda geri kalır,Rabbimizin bu ümmete ilk emri OKU'dur, ilim mü'min'in yitik malıdır, her nerede bulursa onu almaya çalışmalıdır.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
kapanmak istiyorum ama ailem