+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu nasıl iş Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. nurol
  Devamlı Üye
  Reklam

  Bu nasıl iş

  Reklam

  Bu nasıl iş Mumsema bizim dinimiz (islam= medeniyet dinidir o halde neden ümmet (müslümanlar (buasırda bılımde .teknolajide.tıpda .fizikte yani beseri ilimlerde nesen geri?? bunun sebebi islamdamı? yada islamı günümüz insanının yanlıs anlamasındamı? biliyorumki yüce peygamberimiz asv ilmin fatz oldugunu.& bu konuda bırcok H.Serifin varlığını biliyoruz .
  Müslümanlar güçlü olmak zorunda diyilmi? kafirlere karsı nasıl direnecegiz ? BAK İSTE filistin .afgaistan ırak cecenistan bosna daha bircok yerde islam kanı akıtılıyor bunda dünya muslumanlarının hicmi sucu yok..!!

 2. Abdullatif
  seyyah

  --->: bu nasıl iş


  Reklam


  sebebi islamdamı? yada islamı günümüz insanının yanlıs anlamasındamı?
  Tam manası ile idrak edilip, uygulanmamasından...
  dünya muslumanlarının hicmi sucu yok..
  var.

 3. Rüyet-iTaksîr
  Üye
  Sen Bilimi red edip fikirleri buluşları Kuran da Sünnet de geçmiyor diye görmezden gelirsen, nasıl bir ilerleme bekleyebilirsin ki.

  SOnra dünya müslümanları amerikaya muhtaç olur israile boyun eğer.

 4. Abdullatif
  seyyah
  biliyorumki yüce peygamberimiz asv ilmin fatz oldugunu.& bu konuda bırcok H.Serifin varlığını biliyoruz
  islam= medeniyet dinidir
  bunlara ek olarak bu:
  müslümanlar (buasırda bılımde .teknolajide.tıpda .fizikte yani beseri ilimlerde nesen geri?? bunun sebebi islamdamı?
  Soru maksadından çok fikir teatisi maksadı taşıyan bir yazı

 5. nurol
  Devamlı Üye
  kusura bakmayın ama bunu mutlaka sorgulamamız lazım .nedenlerin ve niçinlerin cevabını doğruolarak bulursak ozaman gercekleri dahaiyi kavrarız .hembu yanlısbır sorgulamada değil. asrı saadette suralar olusturulurdu sıkıntılar-sorunlar burada tartısılıp bir karara varılırdı o meclis gıbı kararları kurana-sünnete göre alır ortak aklı beyan ederleridi . onlara selamolsun

  gunumuz müslümanlarının istisadi .siyasi. ekonomi.ilmi & beseri iliskilerini islemekicin bu konuyu actım . bunu arastırılıp inceliyelim istedim .bu bizim dinimiz tabiiki bizi ilgilendiriyor geri kalmıslıgın yada öyle görülmenin sebebi nedir? nerede hata ? yanlıslık yapılan nedir bunları paylasalım istedim gecmis asırda medeniyetin sahlandıgı yuzyıllarda islam cıhana isik tutuyordu .malsef konu beyenilmedi ilgisiz kalındı oysa en önemli islenmesi bilinmesi gerekenkonulardı .
  Demekki daha vakti var bedüüzzaman haz derki her soruya cevap verilir ancak sual edilmez .

+ Yorum Gönder