+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şeytanın vesveseleri beni namazdan alıkoyacak. tavsiyeleriniz nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. besıktas
  Üye
  Reklam

  Şeytanın vesveseleri beni namazdan alıkoyacak. tavsiyeleriniz nelerdir?

  Reklam

  Şeytanın vesveseleri beni namazdan alıkoyacak. tavsiyeleriniz nelerdir? Mumsema herkese hayırlı gunler, benım bır sıkıntım var ve care bulamıyorum, namazımı duzenlı kılmaya calısıyorum ama seytanın vesvesesınden hep sasırıyor yada kılmak ıstemıyorum, aklıma gelmeyen namaz boyunca aklımdan cıkmıyor, bu tarz namaz kıldıgım zamanda allahımdan utanıyor ve korkuyorum. ne yapmam lazım

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  --->: Şeytanın vesveseleri beni namazdan alıkoyacak. tavsiyeleriniz nelerdir?


  Reklam


  herkese hayırlı gunler, benım bır sıkıntım var ve care bulamıyorum, namazımı duzenlı kılmaya calısıyorum ama seytanın vesvesesınden hep sasırıyor yada kılmak ıstemıyorum, aklıma gelmeyen namaz boyunca aklımdan cıkmıyor, bu tarz namaz kıldıgım zamanda allahımdan utanıyor ve korkuyorum. ne yapmam lazım.
  Vesvese iman sahibine gelir. şeytan imansıza neden vesvese versin ki!
  İman sahibi olduğunu şükret ve ihlas ile ibadetine devam et şeytan sana hiçbir zarar veremez.
  unutma ihlas şart!

  “(Şeytan) Dedi ki: Ey Rabbim! Andolsun ki, beni azdırmana karşılık ben de yeryüzünde onlara (günâhları) süsleyeceğim ve onların hepsini mutlaka azdıracağım.”
  “Ancak onlardan ihlâsa erdirilmiş kulların müstesnâ!..” (el-Hicr, 39-40)

 3. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Kabeyi düşün , Peygamberimizi önünde imammış gibi hayal et , herşeyden uzaklaşmaya çalış ..
  namazın manasını iyice idrak etmen için alakalı yazılar oku. Semiallahulimen hamideh derken mesela , Allah kendisine hamdedeni işitir , diyoruz , düşünsenize Rabbimiz bizi o esnada işitiyor , ne kadar güzel . Bu ve bunun gibi iç manaları okursak daha bilinçlice kılar vesveselere meydan vermeyiz inşaallah

+ Yorum Gönder