+ Yorum Gönder
İslamda Namaz ve Şafii Mezhebinde Namaz Kategorisinden Şafii mezhebine göre salli barik duaları Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  ebuturab
  Site Doktoru
  Reklam

  Şafii mezhebine göre salli barik duaları

  Reklam

  Şafii mezhebine göre salli barik duaları Mumsema Şafii mezhebine göre namazda okunan salli ve barik duaları


  1- Şafiilere göre son teşehhüdde salavatı şerife getirmek farzdır. En azı: "Allahumme salli ala Muhammed" demektir. Fakat salli ve barik salavatlarını okumak en ekmelidir.

  2- İki teşehhüdlü namazların ilk teşehhüdünde Peygamberimize salavat getirmek eb'ad sünnetlerdendir. Bunun terkinden dolayı sehiv secdesi gerekir.


  Ettehiyatu Elmubareketu Essalavatu Etteyyibatu lillahi. Esselamu âleyke eyyuhennebiyyu we rahmetullahi we bereketuhu. Esselamu âleyna we âla ibadillahisalihine. Eşhedu enla ilahe illallahu we eşhedu enne Muhammeder-Resulullah.

  Allahumme salli âla seyyidina Muhammedin ve âla ali seyyidina Mu-hammed. Kema salleyte âla İbrahime ve âla ali İbrahime... (ve barik âla seyyidina Muhammedin ve âla ali seyyidina Muhammed. Kema barekte âla İbrahime ve âla ali İbrahime) fil âlemine inneke hamidun mecid' [1]

  Türkçesi:
  "Tahiyyallar, bereketler, salavatlar ve güzel şeyler Allah'ındır. Ey nebi! Allah'ın selamı, rahmeti ve bereketi senin üzerine olsun. Bize salih kulların üzerine de selam olsun. Ben şehadet ederim ki Allah'tan başka ilah yoktur ve yine şehadet ederim ki Muhammad Allah'ın resulüdür.
  Allahım! İbrahim'e ve aline salat ettiğin gibi Muhammed'e ve aline salat et. İbrahim ve aline bereket verdiğin gibi Muhammed'e ve aline de bereket ver. Şüphesiz sen kendisine çok hamdedilen ve methedüensin." 2. 2
  Hasanmasak
  Üye

  Cevap: şafii mezhebine göre salli barik duaları


  Reklam


  teşekkürlerrr kardeşimm...

 3. 3
  Misafir
  teşekkürler Allah razı olsun çok güzel dualar

 4. 4
  @hmet
  Üye
  şafii mezhebine göre Allahumme salli Allahumme barik duaları

  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمَّدٍ، كَمَا صَلَّيْتَ عَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ، وَبَارِكْ عَلَى مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمَّدٍ، كَمَا بَارَكْتَ عَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ، فِي الْعَالَمِينَ، إِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

  safii-allahumme-salli-allahumme-barik.jpg

 5. 5
  Misafir
  Allah sizin gonlunuze gore versin insallah allah sizinle olsun sagolun

 6. 6
  Misafir
  Şafi mezhebine göre ...Allahumme salli âla seyyidina Muhammedin ve âla ali seyyidina Mu-hammed Kema salleyte âla İbrahime ve âla ali İbrahime (ve barik âla seyyidina Muhammedin ve âla ali seyyidina Muhammed Kema barekte âla İbrahime ve âla ali İbrahime) fil âlemine inneke hamidun mecid'

 7. 7
  Misafir
  safiilerde Namazların ilk oturusunda tehiyatuden sonra(kelimeyi şehadetten sonra) Allahume selli ala muhammed deniliyor mu ?

 8. 8
  Şema
  Moderatör
  Allahume selli ala muhammed deniliyor mu ?
  evet sadece ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED demek sünneti müekkededir.

 9. 9
  Misafir
  Allahumme salli âla seyyidina Muhammedin ve âla ali seyyidina Mu-hammed.
  bunumu dicez yok

  Allahumme salli ala Seyyidina Muhammed mi dicez arkadaşlar cevap verirseniz sevinirim..

 10. 10
  arifselim
  Yönetici
  Salli ve barik duaları sünnettir. Allahumme salli âla seyyidina Muhammedin ve âla ali seyyidina Mu-hammed denilir ve bu yeterlidir.

 11. 11
  Misafir
  Allahum meselli ala seyidina Muhammed we âla ali seyidina Muhammed kema seleyte âla ibrahime we àla ali ibrahime fil alemine Rebbena inneke hamidun mecit.

+ Yorum Gönder

şafilerde salli barik duası

şafi mezhebi

şafii mezhebine göre allahümme salli

şafi mezhebine göre salli barik duaları

şafii salli barik duası

şafiilere göre salli barik

Salli barik şafii