+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada kılıç üzerinde yazı görmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. emrecin
  Üye

  Rüyada kılıç üzerinde yazı görmek

  Reklam
  Sual: Yaklaşık 7-8 ay önce gördügüm bir rüya, öncesi uzun Özetle rüyam şöyle eski virane bir evin gizli bir bölümünde enine 4 sıra boyunada 3 sıra olmak üzere 12 adet sapı olmayan hiç kullanılmamış kılıç var ben bunların birtanesini çıkarırken arapça üzerinde yazı yazdıgını farkediyorum kılıç muazam güzel çekerken yazıyı okuyorum şöyle yazıyor KALBİ ALLAH DİYE ATANIN buraya kadar okuya biliyorum dısarıdan birisin geldigini farkedip kılıçı yerinden tamamıyla cıkaramadan yerine sokuyorum ondan sonrada uyanıyorum acaba diyorum devamında ne yazıyordu diger kılıçların üzerinde yazılar varmıydı diye merak ediyorum.

  şimdi bu yazıyı duyan veya devamı getirebilecek arkadas varmı bakalım kalbime doğan gibi tamamlayan olacakmı ?

  KALBİ ALLAH DİYE ATANIN .... ? 2. fecr
  Üye

  --->: Rüyamda gördügüm kılıçın üstündeki yazıyı tamamlayabilecek yada daha önce duyan


  Reklam  Cevap: Kim kalbini Allah'a baðlarsa. Resûlü Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm buyurdular ki:

  "Kim kalbini Allah'a bağlarsa, Allah mü'minlerin kalbinde, ona sevgi ve merhamet yaratır.Herkes onu sever. Allah, hayırlı olan herşeyi, ona hızla yaklaştırır."
  (Taberani)

  Allah'ı seveni, herkes sever. Allah, kulunun kalbini ilahî sevgi ile doldurarak, insanlara sevdirir. Zira kalplere sevgiyi de nefreti de ilham eden Cenab-ı haktır.

  Şu halde, insanlar tarafından sevilmek isteyen, önce rabbini sevsin. Kalbini onun muhabbeti ile doldursun ki, Allah da onu insanlara sevdirsin.


+ Yorum Gönder