Konusunu Oylayın.: Rüyada Görülen Kişiyi Mürşid Kabul Etmek

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
Rüyada Görülen Kişiyi Mürşid Kabul Etmek
 1. 08.Eylül.2016, 23:03
  1
  Misafir

  Rüyada Görülen Kişiyi Mürşid Kabul Etmek


  Rüyada Görülen Kişiyi Mürşid Kabul Etmek Mumsema Selamun aleyküm hocam. Ablam dini sohbet kanalında şöyle bir konuya şahit oluyor ve uyguluyor. Her gece boy abdesti alarak hacet namazı kılınır sonra Allahım ölmeden ruhumu sana ulaştırmayı nasip et, bana mürşidimi göster diye dua edilir. Her gece görene kadar yapılır ve nitekim gördüğümüzde rüyada ismi veya hangi şehirde oturduğu söylenir, araştırarak o mürşidin vekiline ulaşılır. Ablam yapmış böyle ve iskender evrenesoğlu’nu görmüş rüyasında. Onun vekiliyle görüşmüş tövbe almış vs. Şimdi onun mehdi a.s olduğunu söylüyor. Böyle bir şeyin gerçeklik payı nedir? Cevaplarsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler. Allah’a emanet olun.


 2. 08.Eylül.2016, 23:03
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Selamun aleyküm hocam. Ablam dini sohbet kanalında şöyle bir konuya şahit oluyor ve uyguluyor. Her gece boy abdesti alarak hacet namazı kılınır sonra Allahım ölmeden ruhumu sana ulaştırmayı nasip et, bana mürşidimi göster diye dua edilir. Her gece görene kadar yapılır ve nitekim gördüğümüzde rüyada ismi veya hangi şehirde oturduğu söylenir, araştırarak o mürşidin vekiline ulaşılır. Ablam yapmış böyle ve iskender evrenesoğlu’nu görmüş rüyasında. Onun vekiliyle görüşmüş tövbe almış vs. Şimdi onun mehdi a.s olduğunu söylüyor. Böyle bir şeyin gerçeklik payı nedir? Cevaplarsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler. Allah’a emanet olun.


  Benzer Konular

  - Mürşid önünde tevbe etmek zorunlu mu

  - Anne babasını aramayan kişiyi mirastan men etmek

  - 100 yılda bir mürşid-i kâmil geleceğinin hadisle sabit olduğu söylenmektedir. Mürşid-i kâmil'e kendi

  - İkram etmek ve ikramı kabul etmek sünnet mi?

  - Birinin gizli işlerinin ortaya çıkması için Allah ım sen o kişiyi bana keşfeyle diye dua edilirse ka

 3. 09.Eylül.2016, 17:35
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 23,951
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Görülen Kişiyi Mürşid Kabul Etmek
  Aleykum selam. İslamda öyle bir şey asla yoktur. Bu dinde olmayan ve hakkında hiç bir delil olmayan bir şeydir. İskender evrenesoğlu denilen şahıs tam bir sapık ve ahmak bir adamdır. Bu rüyayı herhalde şeytan tarafından görmüş olabilir. Ona nasihat edin. Allah ıslah eylesin.


 4. 09.Eylül.2016, 17:35
  2
  Yönetici  Aleykum selam. İslamda öyle bir şey asla yoktur. Bu dinde olmayan ve hakkında hiç bir delil olmayan bir şeydir. İskender evrenesoğlu denilen şahıs tam bir sapık ve ahmak bir adamdır. Bu rüyayı herhalde şeytan tarafından görmüş olabilir. Ona nasihat edin. Allah ıslah eylesin.

+ Yorum Gönder