+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Hacet ve istihare namazı sonrası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hacet ve istihare namazı sonrası

  Reklam
  Sual: Esselamu aleykum Hocam benimde sizden cevabını aradığım bir sorum var..
  uzun zamandır kafamı meşgul eden ilişki ve iş konusunda bir arkadaşımın önerisiyle istihare ve hacet namazı kılmaya karar verdim.. geçen hafta perşembeyi cumaya bağlayan gece hacetimi dileyerek ibadetimi gerçekleştirdim. o akşam bir rüya görmedim ertesi akşamda hacetimi yine aynı şekilde devam ettim ertesi akşam bir rüya gördüm. acaba bu rüya hacetim ile ilgili bir işaretmiydi merak ediyorum..
  rüyam şu şekildeydi,

  Daha önce severek çalıştığım ve ayrıldığım işyerine tekrar girip çalışmaya başlıyordum ve orda işyeri sahibi ortağı olan 2 sene önce vefat etmiş olan kişiyi rüyamda gördüm kısa konuştuk ama hatırlamıyorum ne konuştuğumuzu..ama huzurluydum rüyamda okuduğum kadarıyla rüya tabirlerinde ölü görmek hayırlı sevilen birinin döneceğinin habercisiymiş ölü diriyi getirir diyor tabirde.. hocam bu rüya hacetime bir işaretmidir hacetime devam ediyorum dileğim sevdiğim ve ayrı olduğum kızla mutlu bir yuva kurabilmek ve iş durumlarımın düzelmesiydi.. yorumlarsanız memnun olurum ? 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Hacet ve istihare namazı sonrası


  Reklam  Cevap: Aleykum selam kardeşim. Öncelikle şu hususu açıklayalım; istihare ayrı bir şey ve hacet namazı farklı bir şeydir. Hacet namazı bir dileğinin kabul olması için iki rekat namaz kılınır ve ardından duası yapılır. Hacet namazından sonra dini anlamında bir rüya görme durumu yoktur.

  Ancak istihare namazı ise helal olan bir mesele konusunda kararsız kalıp o şeyi yapmak hakkında bir işaret dilemek demektir. Onun için öncelikle senin doğrusunu yapman gerekir.

 3. Misafir
  hocam bana arkadaşım hacet istihare aynı şey Allaha ulaşmayı dileyip hacetini hayırlı olup olmadığını göstermesini dile dedi bende hacet namazı kılarak yattım 2. gün böyle rüya gördüm . sizin söylediğinizi anladım .. benim şimdi istiharemi yapmam gerekiyor rüya için hocam.. hacet için görülen rüyeyı işişkilendirmek yanlış olur demek istiyorsunuz sanırım

 4. arifselim
  Yönetici
  Evet değerli kardeşim Hacet namazı ayrık istihare namazı ayrı bir şeydir bu niyet için istihare namazını kılmanın gerekir daha sonra istihare için görülen rüya var ise daha bir edilebilir Ancak istiharede olsa bile en önemli olan rüya değil insanın kalbine Allah'ın vermiş olduğu uzun veya huzursuzluktur. Hacet namazı ise Allahu Teala'dan özel bir dileği olan kimse 2 rekat hacet namazı kılar duası eder ve ardından ne dileği varsa onu Allah'tan dileyebilir ve isteyebilir.

+ Yorum Gönder