+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada Deprem ve Sarsıntı Görmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada Deprem ve Sarsıntı Görmek

  Reklam
  Sual: hocam ben rüyada babamla konuşuyormuşum ama bir sarsıltı olmuş ablam bu senin ilk yaşayacağın bir deprem olduğunu dedi. ben çok kortum pençereden dışarıya bakarken bir kız gözleri kırmızı olduğunu fark ettim ama sonra kendisini yere attı ve bana bağırdı sen beni mafettin diye bağırdı ben aileme bakarken duvarda bir şey gördüm insanın sanki ateşe düşermin gibi oldu ordan sanki birisi çıkacak gibi oldu ordan çok ürkütücü sesler geliyordu çok kortum ablamın elini sıtım ve sonra uyandım ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Rüyada Deprem ve Sarsıntı Görmek


  Reklam  Cevap: Rüyada yerin sarsıldığını görmek, iş ve geçimde meydana gelecek canlılığa ve berekete delâlet eder.
  Bazı kere de rüyada zelzele görmek, feryad ü İlgan etmeye, karmakarışık sözlere, can sıkıcı haberlere ve sırların meydana çıkmasına delâlet eder.

  Rüyada zelzele görmek, bir yerden bir başka yere göç etmeye alâmettir. Rüyada bir dağın sarsıldığını veya yerinden koptuktan sonra tekrar yerine geldiğini görmek, korku ve şiddete delâlet eder. Çünkü zelzele büyük âfetlerdendir.

  Rüyada bir mahalde zelzele olduğunu ve orada bir takım insanların yere battığını ve bir kısmının da kurtulduğunu görmek, devlet reisinin oraya geleceğine ve halka zulüm ile muamele edeceğine işarettir.
  Bazı kere de bu rüya, şiddetli bir hastalığa delâlet eder.
  Kıtlık hüküm süren bir yerde zelzele olduğunu görmek, o yerin mahsulünde meydana gelecek büyüme ve berekete delâlet eder.
  Rüyada bağ ve bahçede zelzele olduğunu görmek, o bahçede mahsulâtın çok olacağına ve yaz yemişlerinin bolluğuna delâlet eder.
  Rüyada Mayıs ayının gece ve gündüzünde zelzele olduğunu görmek, halk arasında çıkacak kavgaya ve devamlı meydana gelecek fitnelere delâlet eder.
  Haziran’da görülen zelzele, şerli ve kötü insanların helakine işarettir.
  Temmuz ayı içinde zelzele görmek, şanlı ve ulu bir zatın vefatına delâlet eder.
  Ağustos ayında görülen zelzele, o yere yönelecek bir düşmana işarettir.
  Rüyada her ayın kendine göre tâbiri vardır.
  Zelzele rüyasına türlü türlü tâbirler yapılmıştır.
  Her şeyin en güzelini ve doğrusunu ancak Allahu Teâlâ bilir.

+ Yorum Gönder
rüyada deprem olduğunu görmek,  ruyada mayis ayinda deprem oldugunu gormek,  rüyada deprem olduğunu görmek nablusi