+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden İstihare namazı mustafa karataş Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  İstihare namazı mustafa karataş

  Reklam
  Sual: İstihare namazı hakkında mustafa karataş yorumu açıklaması nasıldır konu hakkında eğitici bir yazı yazar mısınız ? ? 2. 2
  Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: İstihare namazı mustafa karataş


  Reklam  Cevap: Istihare Namazi

  Merhaba saygi deger Mustafa Hocam. Programinizda bu soruyu cevaplirmissiniz malesef o gün ben izleyemeigim icin size sorma istiyorum tekrardan. Istihar Namazi nasil kilinir ve hangi sartlar altinda kiinirsabi sonuca varilabilir?


  ISTIHARE NAMAZI İstihare duası ve namazıyla ilgili Hz. Peygamber'den (s.a.v) nakledilen Hadis-i Şerif bu namazın ve duanın nasıl yapılacağına açıklık getirmektedir. , Hz. Câbir (r.a) anlatıyor: "Resûlullah (s.a.v) bize, Kuran’dan bir sure öğrettiği gibi her işte istiharede bulunmamızı öğretirdi. Derdi ki: “Biriniz bir işi yapmaya arzu duyduğu zaman, farzlar dışında iki rek'at namaz kılsın, sonra şu duayı okusun: "Allâhumme innî estehîruke bi-ilmike ve estakdiruke bikudratike ve es'eluke min fadlike'l-azîm. Feinneke takdiru velâ ekdiru ve ta'lemu vela â'lemu ve ente allâmu'l-ğuyûb. Allâhumme in kunte ta'lemu enne hâzâ'l, emre hayrun lî fî dînî ve meâşî ve âkibeti emrî âcili emrî ve âcilihi fakdirhu lî ve yessirhu lî summe bârik lî fîh. Ve in kunte tâ'lemu enne hâza'l-emre şerrun lî fî dînî ve meâşî ve âkıbeti emri âcili emrî ve acilihî fasrifhu annî vasrifnî anhu va'kir liyelhayra haysu kâne sume ardinî bih. " ‘Allahım, senden hayır talep ediyorum, zira sen bilirsin. Senden hayrı yapmaya kudret talep ediyorum, zira sen vermeye kadirsin, Rabbim yüce fazlını da talep ediyorum. Sen her şeye kadirsin, ben acizim. Sen bilirsin, ben cahilim. Sen gaybları bilirsin. Allahım, eğer biliyorsan ki bu işi bana dinim, hayatım ve sonum için -veya hal-i hazırda ve ileride demişti- hayırlıdır, bunu bana takdir et ve yapmamı kolay kıl. Sonra da onu hakkımda mübarek kıl. Eğer bu işin, bana dinim, hayatım ve akıbetim için -veya hal-i hazırda ve ileride dedi- zararlıdır; onu benden çevir, beni de ondan çevir. Hayır ne ise bana onu takdir et, sonra da bana onu sevdir!’ Hz. Câbir (r.a) devamla: ‘Bu duadan sonra yapacağı işi zikrederdi.’" (Buhari, Da'avâ: 48)

 3. 3
  Misafir
  Cok guzel bir dua gercekten 4. 4
  Misafir
  Merhaba hocam ben nasıl başlasam bilmiyorum bana dış gebelik diye teşhis konuldu ama benim tüplerim bağlı olabiliyomuş kan değerlerimde gebelik hormonum yüksek ama ultrasonla bişey gözükmüyor diyo doktor beklicez dedi bende istihareye yattım ilk akşam bisey görmedim ikinci dede bişey görmedim ama sabah eşim işe gittikten sonra bidaha yattım ve yerleri fayans yapmısık kırmızı ve siyah kırmızı daha çok döşenmiş gördüm istahareyle bi ilgisi varmı cevaplarrsanız sevinirim.

 5. 5
  arifselim
  Yönetici
  Merhaba hanım kardeşim. Hamile olup olmadığın anlamak için istihareye yatılmaz. Bu rüyanın da bu konuyla bir ilgisi yoktur. İstihare ancak bir iş karşısında kararsız kalınca tereddüt halinden kurtulmak için yapılır. Allah sana hayırlı ve sağlık evlatlar ihsan eylesin.

 6. 6
  Misafir
  Merheba mustafa hocam teveccüd namazı ne için kılınır açıklarsanız sevinirim nasıl kılındığını ne zaman kılındığını biliyorum ama tam bilgim yok aydınlatırsanız iyi olur hayırlı günler.

 7. 7
  klav
  Özel Üye
  Bu sayfaya Mustafa Karataş hocamız cevap yazmıyor sorunuzu ona göre sorun.

+ Yorum Gönder

istihareye nasıl yatılır mustafa karataş

mustafa karataş istihare namazı

mustafa karataş istihare duası

mustafa Karataşın istihare ile ilgili dedikleri