Konu Kapatılmıştır
18. Sayfa BirinciBirinci ... 1517181921 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden İstihare namazı sonrası görülen renkler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam
  Merhaba ben ilk istiharelere yattığımda sürekli beyaz renkler görüyordum ama Son yattığımda beyaz güvercinin gözü kırmızıydi bu ne anlama geliyor açıklarmısınız lütfen...?

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Merhaba kardeşim. İstihareyi yorumlamak için bu kadar bir açıklama yetmez. Rüyanın ayrıntılı anlatılması gerekir. Normalde beyaz olumlu tabir edilir ancak asıl olan rüya değil kişinin içine Allah tarafından verilen olumlu veya olumsuz olan istektir. Bu size bir işaret olur.

 3. Misafir
  Merhaba, ben şehir dışına taşınmaya karar verdim ve onun icin istihareye yatmıştım. Kırmızı renkli bir kıyafet gördüm uzerınde beyaz yazılar vardı. Ve sarı renk gördüm, o iki rengin uzerını beyaz ve mavı rengin olduğu bir kıyafetle görünmeyecek sekilde ustune koydum. Yesil kücük bir salatalık yedim. Yorumlarsanız cok sevinirim.

 4. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. İstihare için bunu böyle yorumlayamayız. Çünkü önemli olan istihare esnasında veya uyandıktan sonra ne hissettiğindir. Eğer içine olumlu veya olumsuz bir his gelirse o sana bir işaret olur.

 5. Misafir
  Tamam peki daha açık anlatayım ben şimdi sevdiğim için istihare namazına yattım hayırlı olacakmı yani benim için hayırlısımı diye her yattığımda sürekli beyaz renk görüyordum mesela sehpa örtusu falan ama bu ishare namazını 1 hafta 2 hafta falan yattımfazla yaptım biliyorum ama emin olmak içindi ama en son yattigimda ise beyaz bi güwercin gördüm gözü kırmızı renkteydi sonra bidaha yatmadım bide şöyle bi rüyada gördüm istihareye yattığımda sevdiğim arkasına baka baka ben wardım arkasında tabi gidiyordu bende gitme diyordum ama yinede arkasına baka baka gitti.ama ben onu çok istemiştim olmasını ama olmadı we şuan başkasıyla nişanlandım hayla o benim için çok farklı unutamıyorum yani unutmakda istemiyorum oda sewiyordu beni ama olmadı işte nişanlımıda sewiyorum ama eski sevdiğim kadar deil.yani şimdi napıyım ben cewaplarsanız sewinirim şimdiden teşekkürler...

 6. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum. Bu rüyaların olumsuz manaya yani niyet ettiğin işi yapmamana işarettir. Ama daha öncede söylediğimiz gibi önemli olan senin içine doğan histir. Bu sana en güzel işaret olur. Ayrıca her önemli meselede istihareden de daha önemli olan şey istişare etmektir. Yani bilen ve güvenilir kimselere danışmaktır. Bu istihare ile birlikte danışın ve sonra ona göre bir karar verin.

 7. Misafir
  Selamun aleyküm. ailemin evlenmemi istediği birisi var, onun ailesi de beni gelinleri olarak çok istiyorlar. hep hayırlısı dedim, Allah'a bıraktım. Fakat ısrarla tanıştırmak istediler, sonuç olarak bizi görüştürdüler, konuşturdular, bir süre de yazışma şeklinde görüştük. Şuan görüşmüyoruz ama ailelerimiz hala istiyorlar. Ben güvenemediğim, korktuğum ve emin olamadığım için istihare namazı kıldım, ikinci gece kalabalık bir ortam gördüm rüyayı net hatırlamıyorum çünkü ilgimi direk olarak renkler çekti, beyaz bir çikolata gördüm ortasında ise onun isminin baş harfi vardı ama harf beyaz değil kahverengindeydi.. Ve o kalabalığı sanki isteme gibi bir şey olarak hatırlıyorum. Uyandığımda ise mutlu uyandım, içimde onunla konuşma isteği fazlasıyla vardı. Bildiğim kadarıyla rüyadan sonra ne hissettiğimize de önem vermek gerekiyor, ben fazla mutluydum, onu aramak, ona yazmak geldi hep içimden ama son konuşmamız tartışmalı olduğu için yazamadım.. Sizce beyaz çikolata ne anlama geliyor? İsminin baş harfinin kahverengi olmasını ayrıca merak ediyorum.. Ve içimdeki o mutluluk ve konuşma isteği neye işaret, hayırlı mıdır sizce? Sağolun şimdiden...

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam hanım kardeşim. Allah sana hayırlı ise nasip eylesin. İstihare rüyan ve uyandıktan sonra hissettiklerin olumlu olarak tabir edilir. Eğer hala için rahat değilse çok güvenebileceğin tecrübeli ve bilgili birisine kafana takılanları danış, içinin rahat etmediği şeyleri iyice sor ondan sonra Allah'a tevekkül ederek bir karar ver. Sana tavsiyem çok fazla uzatmadan ama dikkatlice bir sonuca bu şekilde ulaşmaya çalış. Allah'a emanet ol.

 9. Misafir
  merhaba benim halam ben ve nisanlim icin istihareye yatmis beyaz ayikabi gormus bi diger halamda cikolata ikram ettigini gormus ne anlama geliyo lutfen yardimci olun.

 10. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Rüyalar güzel rüyalardır ancak istihareye herkesin kendisi için yatması sünnettir. Size tavsiyem istihareyi kendiniz için siz yapın ve rüyadan ziyade içinize o konuda gelen hisse göre bir işarete dikkat edin. Bu his size olumlu mu değil mi diye bir işaret olur.

 11. Misafir
  Selâmün aleyküm hocam rüyamda beyaz bir sınıfın içindeyim hoca sınav yapacak beyaz bir kağıt veriyor beyaz kağıda siyah kalemle yazmaya başlıyorum anlamını merak ettim hayırlı günler

 12. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. İstihare için güzel bir rüyadır ama istihare için asıl önemli olan rüya veya renkler değildir. Çünkü rüya ile insan her zaman yanılma ihtimali vardır. Asıl önemli olan içinize niyetinizle ilgili gelen istektir bu istek sizin için bir işaret olur.

Konu Kapatılmıştır
18. Sayfa BirinciBirinci ... 1517181921 ... SonuncuSonuncu

istiharede renkler

istihare renkleri

istihare namazı

istiharede görülen renkler

istiharede renklerin anlamı

istihare namazında renkler

istihare namazında görülen renkler