+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden İstihare namazı nasıl kılınır ve duası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İstihare namazı nasıl kılınır ve duası

  Reklam

 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: İstihare namazı nasıl kılınır ve duası


  Reklam  Cevap: istihare namazı nasıl kılınır - istihare namazı duası - istihare namazı nedir


  Arapça ve türkçe İstihare Duâsı

  "Allâhumme innî estehîruke bi-ilmike ve estakdiruke bikudratike ve es'eluke min fadlike'l-azîm. Feinneke takdiru velâ ekdiru ve ta'lemu vela â'lemu ve ente allâmu'l-ğuyûb. Allâhumme in kunte ta'lemu enne hâzâ'l, emre hayrun lî fî dînî ve meâşî ve âkibeti emrî âcili emrî ve âcilihi fakdirhu lî ve yessirhu lî summe bârik lî fîh. Ve in kunte tâ'lemu enne hâza'l-emre şerrun lî fî dînî ve meâşî ve âkıbeti emri âcili emrî ve acilihî fasrifhu annî vasrifnî anhu va'kir liyelhayra haysu kâne sume ardinî bih. "

  istihare duasi.gif

  "Allah'ım! Senin ilmine göre hayrını diliyorum, kudretinden güç istiyorum, senin büyük fazlını diliyorum. Zira sen kadirsin, ben kadir değilim, sen bilirsin ben bilmem, sen gizlileri bilirsin. Allah'ım eğer sen bu işin benim dinim, geçmişim, sonum, şimdim ve geleceğim hakkında hayırlı olduğunu biliyorsan bunu bana takdir eyle, kolaylaştır. Eğer bu işim benim dinim, geçimim, sonum, şimdim ve geleceğim hakkında şerli olduğunu biliyorsan bunu benden, beni de bundan çevir, hayır nerede ise bana onu nasip eyle, sonra beni onunla hoşnud eyle."

  istihare namazı nasıl kılınır

  Bir şeyin kendisi hakkında hayırlı olup olmadığına dair. Manevi bir işarete kavuşmak için kılınan iki rekatlık bir namazdır.Birinci rekatta "Kafirun Suresini" İkinci rekatta "İhlâs Suresini" okumak mustahaptır. Namazdan sonra İstihâre Duası okunur (İstihare duası için bakınız: Delilleriyle İslam İlmihali, Prof. Dr. Hamdi DÖNDÜREN, s. 350), sonra da abdestli olarak kıbleye yönelip yatılır. Rüyada beyaz veya yeşil görülmesi hayır ve iyiliğe; siyah veya kırmızı görülmesi ise şerre işarettir.


 3. Misafir
  2 rekat namaz kilinir 1 rekatta kafirun 2 rekatta ihlas okunur sonra namazdan sonra ihstihare duasi okunur kibleye yonelip yatilir beyaz yesil hayir kirmizi ser

+ Yorum Gönder
istihare namazı nasıl kılınır,  istihare namazı,  istihare namazi nasil kilinir ,  istihare namazi,  İstihare namazı nasıl kılınır,  Istiare namazi nasil kilinir,  istihare duası arapça