+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada çoban olmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada çoban olmak

  Reklam
  Sual: Rüyada çoban olmak ne demektir Bir kişinin rüyasında çoban olduğunu görmesinin anlamını yazar mısınız ? ? 2. Vamık
  Devamlı Üye

  Cevap: rüyada çoban olmak


  Reklam  Cevap: Rüyada Çoban Olmak


  Rüyada görülen çoban halkın büyükleridir. Çobanı görmek şanın yüceligine ,insaf ve adaletle davranmaya yorumlanır. Koyun sürüsünü otlatırken bir hayvanını kurdun kaptıgını ve ötekilerin de kaçtıgını görmek o yerden hükümetin zulmünden dolayı halkın kaçtıgına delalet eder. Danyal (a.s) diyor ki ; koyun çobanlıgı ettigini gören hayır ve menfaate nail olur. Beygir çobanlıgı memuriyete ,merkep çobanlıgı berekete ve hacca gitmeye delalet eder.
  Rüyasında çoban olup hayvan sürülerini güttügünü gören bir memuriyete girer; bir çobanla konuştugunu görmek bir iş bulmak için bir yere başvurduguna ,veya işinden ayrılıp başka bir işe girecegine delalet eder. sürülerini otlatırken bir agaca yaslanıp kaval çaldıgını gören ,veya bir çobanın çaldıgı kavalı dinleyen; ölümünü beklemedigi bir kimsenin ani ölümünden dolayı onun mirasına konar.
  Başka bir yorumcuya göre; rüyasında çoban olup koyun güttügünü görmek bulundugu işte baş olacagına ,çoban olup kaval çaldıgını görmek, emrinde bulunanlara veya arkadaşlarına hayrı dokunacagına ,koyunları sürerek köye getirdigini görmek bulundugu yer halkı tarafından sevildigine işaret eder.


+ Yorum Gönder