+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada çoban görmek ne anlama gelir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada çoban görmek ne anlama gelir?

  Reklam
  Sual: Rüyada çoban görmek ne anlama gelir? Bir kişinin rüyasında çoban görmesi ne anlama gelmektedir ? ? 2. m.deniz
  Devamlı Üye

  Cevap: rüyada çoban görmek ne anlama gelir?


  Reklam  Cevap:
  Rüyada çoban görmek ne anlama gelir?
  Rüyada çobanlık etmek mal ve rızka delalet eder. Sürülerini otlatırken bir agaca yaslanıp kaval çaldıgını gören, veya bir çobanın çaldıgı kavalı dinleyen; ölümünü beklemedigi bir kimsenin ani ölümünden dolayı onun mirasına konar.

  Bir başka rivayete görede: Rüyada çoban görmek, iyidir. Çoban, ögretmen, memur ve hakime işarettir. Bir kimse rüyada koyun güttügünü, halbuki güdecegi yerleri bilmedigini görse, manasını güzel bilmedigi halde Kur'an-ı Kerim okur. Rüyada görülen çoban halkın büyükleridir. Çobanı görmek şanın yüceligine insaf ve adaletle halka hükmetmeye işarettir. Ancak domuz çobanı görmek, müstesnadır. Bu halde tabir, hiristiyan ve bidad sahibi kimselerle düşüp kalkmaya işarettir.

  Rüyasında çoban olduğunu gören kimse toplumda hakkettiği yere ulaşır ve başkalarına büyük iyilikte bulunur.

  Öğretmene, memura, yargıca, halkın büyüğüne; Çoban bazen Adaletle hükmeden kimseye, Koyun çobanı olduğunu görmek velayete ve ehil olanlar için yüksek memurluğa. Domuz çobanı olduğunu görmek bidate, hıristiyan din ve dünya görüşüyle aile ve toplumu şekilllendirmeye çalışmaya. Çoban olmak sorumluluğa, ev halkının akibetinden dolayı hesap vermeye delalet eder.

  Ebu Sait El Vaiz e göre;
  Memuriyet ve ululuk ile tabir olunur. Koyun sürüsünü otlatırken bir hayvanını kurdun kaptıgını ve ötekilerin de kaçtıgını görmek, o yerden hükümetin zulmünden dolayı halkın kaçtıgına delalet eder.

  Danyal (As) diyor ki:
  Koyun çobanlıgı ettigini gören hayır ve menfaate nail olur. Beygir çobanlıgı memuriyete, merkep çobanlıgı şeref ve ikbale, öküz çobanlıgı şeref ve şöhrete, deve çobanlıgı berekete ve hacca gitmeye delalet eder.

  Ibn i Sirin e göre;
  Rüyasında çoban olup, hayvan sürülerini güttügünü gören, bir memuriyete girer; bir çobanla konuştugunu görmek bir iş bulmak için bir yere başvurduguna, veya işinden ayrılıp, başka bir işe girecegine delalet eder.

  Salimi ye göre:
  Rüyasında çoban olup koyun güttügünü görmek, bulundugu işte baş olacagına, çoban olup kaval çaldıgını görmek, emrinde bulunanlara veya arkadaşlarına hayrı dokunacagına, koyunları sürerek köye getirdigini görmek, bulundugu yer halkı tarafından sevildigine işarettir.


+ Yorum Gönder