+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada amenerrasulu görmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada amenerrasulu görmek

  Reklam
  Sual: Rüyamda amenerresulu duasını gördüm anlamı nedir Rüyada amenerresulu duasını görmek ne demektir rüya tabirini yapar mısınız ? ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: rüyada amenerrasulu görmek


  Reklam  Cevap: Rüyada Kuran okuduğunu görmek nedir?

  Rüyasinda Kur an Kerim den bir sure okudugunu, fakat hangi süreyi okudugunu bilmeyen rüya sahibi, eger hasta ise iyilesir, Üzgün ise üzüntüsü geçer, kisitli ise hür olur. Rüyada Kur an okumak hak vedogru söylemektir. Ibn i Sirin e göre, rüyasinda Kur an okudugunu gören, büyük bir mevkie çikar. Bir ayet okudugunu görerek, o ayetin delalet ettigi meal i serifi bilen kimse. Allah in (CC) hayrina ve sevabina nail olur. Azabi isaret eden bir ayeti okumak, yine Cenab i Hakk tarafindan okuyanin uyarildigina delildir. Hafiz olmadigi halde, bir hafiz gibi ezbere Kur an okudugunu gören, pek çok hayir ve hasenata nail olur. Kur an okundugunu ve kendisinin de dinledigini gören Kur an in emirlerine uymus olur. Cabir ül Magribi ye göre; Kur an i hatmettigini görmek, bir ilahi lütuftur ki, sevabi büyüktür. Bu kisi dünyadaki bütün isteklerine ulasir. Kur an i dogru okumak, mal ve mülkün artmasina yol açar. Güzel sesle okumak affi ilahiye mazhar olacagina ve ahirette ulu bir dereceye ulasacagina delalet eder. Kur an okunmasi caiz olmayan bir yerde Kur an okudugunu veya okunan Kur an i dinledigini gören kimsenin dininde noksanlik vardir. Tövbe etmesi ve inancini tazelemesi lazimdi


 3. Misafir
  rüyamda Amenerresul suresinin okunduğunu gördüm fakat kimin okuduğu görünmüyordu yorum alabilir miyim

 4. arifselim
  Yönetici
  Rüyanız hayırlıdır ve çok bereketli güzel bir rüyadır. Allah katında değerli ameller işlemeye ve salih bir insan olmaya işarettir.

 5. Misafir
  Rüyamda kardeşimin içinde şeytan vardı ve onu rahatlatmak için 4-5 kere amenarrasulü okudum sesim çok guzeldi okurken büyük keyif alıyordum anlamı nedir acaba yardımcı olur musunuz?

 6. arifselim
  Yönetici
  Bu Selamun aleykum kardeşim. Rüyanız hayırlıdır. Kardeşinize fayda ve hayırınızın dokunacağı onun günahlardan uzaklaşmasına vesile olacağınız manasına yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.

 7. Misafir
  Rüyamda devesa bir şeytan siyah bedenli üzerime geliyordu ben ayetel kürdi okuyordum ve aynı Zaman'da birtaraftan amenerresulü ayeti okunuyordu çok güzel bir ses idi şeytan küçülerek kayboldu

 8. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum. Bu rüya berrak ve anlamı açık olan bir rüyadır. Allah'ın izniyle salih ameller işlemeye ve bu yüzden haram ve isyanlardan uzak durmaya yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.

 9. Misafir
  Rüyamda yurtdışında yaşayan oğlumun Amenerrasulüyü düzgün okumadıkça benim yanıma gelmeyeceğini gördüm, acaba manası nedir ?

 10. arifselim
  Yönetici
  Rüyanız hayırlıdır. O kimse için haram ve günahları terketmeye yönelmesine ve salih ameller işlemesine tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.

 11. Misafir
  Ben rüyada bir erkek ölünün arkasından amener rasulu okuyordum anlamı nedir

 12. arifselim
  Yönetici
  Rüyada kuranı kerimden ayet okuduğunu görmek hayırlıdır. İbadet etmeye ve duanın kabul edilmesine vesiledir inşaallah. En doğrusunu Allah bilir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
rüyada amenerrasulü görmek,  ruyada amenerrasulu duymak,  rüyada amenerrasulü okumak ne demek,  rüyada amenerrasulü okumak,  rüyada amenerrasulu suresini okumak,  ruyada amenerrasulu okumak,  Ruyada amene resulu okumak