+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada mezarlık görmek ne anlama gelir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. seniseviyorum
  Üye

  Rüyada mezarlık görmek ne anlama gelir?

  Reklam
  Sual: Selamun aleykum kardeslerim Ben bir ay icinde birkac degisik ruya gordum. Kisaca anlatmak istiyorum:

  1- Bir cami avlusundan iceriye giriyordum. Iceriden cok guzel Kuran-i kerim okunuyordu. Sonra avluda oturup Kuran-i kerim okuyan kisinin kendim oldugunu gordum.

  2- Karanlik bir yerin icindeydim. Magra veya oda gibi bi yer. Bir suru Kuran-i kerim satiliyor oluyordu. Bende bir tane satin alip elime aliyordum.

  3- Bir mezarlikta idim. Yemyesildi etrafim. Kabirler ise bembeyaz. Cok guzel Kuran-i kerim okunuyordu. Kendimi cok huzurlu hissediyordum. Bir muddet mezarlikta yurudum.

  3- Herzamanki gittigim camide dini kitaplari koydugumuz bir raf var. Ruyamda camideki o rafi gordum. Bir kitap vardi uzerinde. Kalin'di ve cok guzel bir yesil rengi vardi. Uzerinde arapca yaziyordu ve ben okuyabiliyordum kitabin adini '' TERCUME'' yaziyordu.

  4- Ruyamda yesil esarp yaptigimi gordum.

  5- Ruyamda pardesu giydigimi gordum.

  6- Ruyamda kardesim ve annemin bir akrabasi internet uzerinden sohbet ediyordu. Annemin akrabasi kardesime, BENI Paris'te ki imam hatipten cagirdiklarini soyluyordu. Ne icin cagirdiklarini soylemiyordu.  Cevaplariniz icin tesekkurler
  Selam ve dua ile ? 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: Rüyada mezarlik gormek ne anlama gelir?


  Reklam  Cevap: ve aleykumusselam kardesim, hayirdir insaAllah
  hepsi sanki birbirinden güzel ama Allah c.c. daha iyi bilir..


  imam nablusiye göre:


  KUR'AN -I KERİM

  Rüyada Allah'ın yüce kitabını görmek, büyük hayırdır.
  Bir kimsenin rüyada Kur'an-ı Kerim ayetlerinin Kur'an üzerinde okunması; emr-i maruf, ney-i münker yapmaya, şeref, sevinç ve yardıma ermeye işarettir.
  Rüyada Kur'an dinlediğini görmek; rüya sahibinin devlet ve saltanatının kuvvetli, akibetinin güzel olmasına yorumlanır. Hafız olmayan kimsenin rüyada Kur'an-ı ezberlediğini görmesi, mülke nail olmasına işarettir. Rüyada Kur'an-ı yediğini görmek, o kimsenin Kur'an okumak vasıtasıyla geçindiğine işarettir.
  Rüyada Kur'an-ı Kerim okuduğunu ve manasını anladığını görmek, rüya sahibinin akıllı biri olduğuna yorumlanır.
  Rüyada diliyle Kur'an-ı Kerim'i yaladığını görmek, günaha işarettir. Bazen rüyada Kur'an-ı Kerim okumak, güzel ve salih amel yapmaya, derece ve mertebesinin yüksekliğine yorumlanır. Cahil kişinin rüyada Kur''n okuduğunu görmesi, ölmesine işarettir.  KABRİS TAN

  Rüyada kabristan görmek, vaaza, Kur'an okumaya, ağlamaya, ölümü hatırlamaya, korkmaya ve dünyadan alakayı kesmeye yorumlanır.
  Bazen kabristan görmek, alim ve takva sahibi kimselere işarettir.
  Rüyada kabristan görmek korkanlar için emniyet, korkusuz halde olanlar için de korkudur. Kabristanı görmek, korku ve ümide, sapıklıktan sonra hidayete dönmeye işarettir.
  Bazen de kabristan ölüme yorumlanır. Zira kabristan ölülerin evidir.
  Bazen kabristan, hapis kimseye yorumlanır. Çünkü ölü, kabrinde hapistir.
  Ezan ile kabristana girdiğini gören kimse vaaz ve nasihatten anlamayan kimseye nasihat yapar. Sözüne kulak asmayacak bir adama iyilikle emreder. Cahil ve gafil olan bir kavim arasında doğrulukla şehadet ve hakkı ifaya çalışır.
  Bilinen kabristanlar hak ve sabit olan bir iştir. Bundan dolayı, böyle bir yere nefsin iman etmesi için girdiğini gören kimse, girdiği o kabristandan iyilik ve hikmetle konuştuğunu ve tövbe ederek Hakk'a döndüğünü görse, hayırlı bir hizmete girer ve onda insaflı olarak hareket eder. O kabristana girdiğinde nefsini kötülüklerden menetmeyip ders almayan kimse, gafletle davranacağı bir hususta bulunur.
  Kabristana girip ölülerin kemiklerini çiğnediğini gören kimse, bir tecrübe ve imtihandan geçirilir.  AİLE

  Rüyada aile üyelerini neşeli bir halde gören iyi haberler alır ve işlerinde başarı sağlar. Ailenin kederli görülmesi iyi değildir.
  Aileden birinin öldüğünü görmek, ailenizle aranızı açmak isteyenlerin bunda başarılı olamayacaklarına işarettir.
  Aileden birinin gurbete çıktığını görmek, sevdiğiniz kimseleri misafir olarak ağırlamaya;
  Oğlunuzun askere çağrıldığını görmek, çocuklarınızın hayrını görmemey e;
  Eşinizin sizi terkettiğini görmek ise aile hayatınızın mutlu geçeceğine işarettir.  BAŞÖRTÜSÜ

  Rüyada görülen başörtüsü, hanımın kocasıdır. Başörtüsünün genişliği kocanın halinin genişliğine, sıkılığı malının çokluğuna, beyazlığı da kocanın din ve rütbesine yorumlanır.

  Bir başka yoruma göre ise rüyada başörtüsü,hüzün ve keder; kahverengi başörtüsü ise yeni bir arkadaşlığa işarettir.


  FERACE

  Rüyada ferace görmek, üzüntü ve kederden uzak durmaktır.

  CAMİ

  Rüyada camiye girmek, din işlerini yapmaya,caminin islam sembolü olmasından dolayı melik'', helal ile haram arasını ayıran hakime, insanın ticaret maksadiyle çıktığı pazara yorumlanmıştır. Mazlum olarak camiye girmek, adalete, Kur'an'a, temizlik yeri olan hamama, huşu yeri olan kabre, y ıkanmaya, güzel kokuya, susmaya ve kıbleye yönelmeye işaret eder. Caminin kapısını kap alı gören zor durumlar yaşar.

  Bir mescit veya cami tamir ettirdiğini veya inşa ettirdiğini görmek, iyi bir evliliğe ve rızkın bolluğuna işarettir.

  M inarenin yıkıldığını görmek, o yerdeki alimlerden birinin bir felakete uğramasına yorulur. Cami veya mescitte mum yaktığını görenin çocuğu iyi bir bilgin olur.


 3. seniseviyorum
  Üye
  Cevap icin cok tesekkur ederim kardesim
  Insaallah dedigin gibi hayra cikar

+ Yorum Gönder