+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada Zikir ve zikrullah Görmek Nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada Zikir ve zikrullah Görmek Nedir?

  Reklam

 2. Vamık
  Devamlı Üye

  Cevap: Rüyada Zikir ve zikrullah Görmek Nedir?


  Reklam  Cevap: Rüyada Zikir ve zikrullah Görmek Anlamı


  Rüyada Zikir Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

  Rüyada Cenab-ı Hakk’ı zikrettiğini görmek, korku ve şiddetten emin olmaya, hayır ve rahmet kapılarının açılmasına, hastalıktan şifaya, güç işlerin kolaylaşmasına delâlet eder.
  ■ Rüyada, Rabb-i Kerim’ini çok zikrettiğini görmek, çok çok hayra ve sürura delâlet eder ve rütbenin yükselmesine de işarettir.
  ■ Rüyada “Lâ ilahe illallah” diyerek zikrettiğini görmek, çok çabuk gelecek nimete, feraha ve rahmete delâlet eder.
  ■ Rüyada Kelime-i Tevhid’i zikretmek, son nefeste iman ile gitmeye de alâmettir.
  ■ Bir kimsenin rüyada “Lâ havle vela kuvvete” okunduğunu görmesi, husûl-i mal ve nimete ve Allahu Teâlâ’nın hıfz ve emanında olmaya delâlet eder.
  ■ İbn-i Kesir (rh.a.) demiştir ki: Rüyada “lâ havle” okuduğunu görmek, çok hayıra ve define bulmaya delâlet eder.
  ■ Çünkü, bu kelime cennet hazinelerindendir.
  ■ Rüyada “Allah” ism-i seriliyle zikrettiğini veya zikrolunduğunu görmek, din ve itikadın sağlamlığına, dünya ve ahirette aziz ve muhterem olmaya, cennet ve rıdvan ile müjdelenmeye delâlet eder.


  Rüyada Allah’ı zikrettiğini gören kimse her işinde başarılı olur, düşmanın şerrinden emin olur, duaları kabul edilir, çevresi arasında itiban ve şerefi artar, sıkıntılarından, kederlerinden kurtulur.


  Rüyada Allah (C.C) Hazretlerini anarak zikreden kimseleri görmek veya bizzat anmak, içlerinde her zaman ve her hususta basari kazanacagina, dualarinin kabul edilecegine ve herkes tarafindan itibar görecegine delalet eder.

 3. Misafir
  rüyamda yeşil bıryerde kahverengi bir yılan gördüm bisey üstüne oğru itiyordu beni sonra laailahe illallah demeye başladım sonra yavruları ile tavuk gördüm sonra zikri hızlandırım gersini hatırlayamıyorum

 4. arifselim
  Yönetici
  Bu rüya hayırla ve umduklarınıza kavuşmakla tabir edilir. Eğer varsa düşmanlarınıza karşı Allah'ın yardımı ile üstün geleceğinize muzaffer olacağınıza yorumlanmıştır. En doğrusunu Allah bilir.

 5. Misafir
  Ruyamda Allah'u Ekber diyerek zikir cekiyordum sonra Allah Allah diye zikir cekmeye baslıyordum sonrasında tekbir diyordum bi bakıyordum şahadet parmağım kendiliginden havaya kalkıyordu. bende tekbir Allah'u Ekber Allah'u Ekber Allah'u Ekber diyerek bagırıyordum SOnrasında Allah'u Ekber diyerek havaya ucuyordum ben tekbir getirdikce havaya ucuyordum Allah'ın yanına uctugumu hissediyordum yorumlarsanız cok sevinirim Allah sizden razı olsun

 6. arifselim
  Yönetici
  Rüyan hayırlı bir rüyadır inşaallah. Rüya sahibinin Allah'ın izniyle hikmet sahibi olmasına, helal ve harama riayet ederek Allah’ın yolundan gideceğine, yüzünü Kâbe’den başka bir tarafa çevirmeyeceğine, eline, beline ve diline hâkim olmayı bileceğine işaret eder. En doğrusunu Allah bilir.

+ Yorum Gönder
ruyada lailaheillallah zikrini cekmel,  rüyada la ilahe illallah zikri,  rüyada zikir cekmek,  rüyada kadiri tarikatını görmek ,  ruyada kalp zikri cekmek,  ruyada allah zikretmek gormek,  rüyamda zikrullaha kaydedilmek