+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada ölmüş birini görmek için dua Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Rüyada ölmüş birini görmek için dua

  Reklam
  Sual: Rüyada ölmüş birini görmek için dua istiyorum bana ölen bir kişiyi görmem için bir dua örneği paylaşabilir misiniz ? ? 2. 2
  Yetim
  Hadimul Müslimin

  Cevap: rüyada ölmüş birini görmek için dua


  Reklam  Cevap: Hasan basri hazretlerinden rivayet olunmuştur: Ölmüş olanlardan bir kimse ile rüyada buluşup görüşmek isteyen kimse yatsı namazını kıldıktan sonra dört rekat bir nafile namazı kılıp her rekatında zammı süre olarak tekasür süresini okuyarak namazını tamamlar. yatağa gelince:'Allah'ım! kimse ile görüşmek istiyorum.Bulunduğu durumunu bana göster' der,uyursa,Allahü teala'nın izni ile kendisine gösterilir.


  Zammı süre nedir diyecek olanlar olursa:Fatihadan sonra okunan, üç âyete veya üç âyete eşit bir âyete denir. Üç âyet miktarı, kelime itibarı ile on kelime, harf itibarı ile otuz harf olmalı!

  Tekasür suresi Okunuşu: El hâkümüt tekâsür. Hattâ zürtümül megâbir. Kellâ sevfe ta’lemûn. Sümme kellâ sevfe ta’lemûn. Kellâ lev ta’lemûne ilmel yagîn. Le tera vünnel cehîm. Sümme le tera vünnehâ aynel yagîn. Sümme le tüs’elünne yevme izin anin naîm.

  Anlamı: Çoklukla övünmek sizi oyaladı. Mezarları ziyaret edinceye, ölünceye dek. Hayır, ileride bileceksiniz. Yine hayır, ileride bileceksiniz.. Elbette cehennemi görürsünüz. Nitekim onu, yakın bir gözle göreceksiniz. Sonra, o gün nimetlerden hesaba çekileceksiniz.


 3. 3
  Misafir
  Annemi rüyamda göremiyorum ne duası okumalıyım

 4. 4
  Misafir
  Arefe günü hamile kız kardeşim trafik kazasında hayatını kaybetti onu rüyamda görmeyi çok istiyorum

+ Yorum Gönder

ölmüş birini rüyada görmek için dua

ölen birini rüyada görmek için dua

ölen kişiyi rüyada görmek için okunacak dua

ölüyü rüyada görmek için okunacak dua

ölen birini rüyada görmek için okunacak dua

ölüyü rüyada görmek için dua

ölen birini rüyada görmek için ne yapmalı