+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada birinden kaçmak saklanmak ne anlama gelir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada birinden kaçmak saklanmak ne anlama gelir

  Reklam
  Sual: slm iyi çalışmalar ben dün gece rüyamda biri tarafından emirler alıyordum bana haram iş yaptırıyordu sokakta satılan yiyecekleri çalmam için emir veriyordu.Ama hiç birini yapmadım kaçtım o takip etti ben kaçtım sonunda babamı gördüm ağlayarak anlattım babama babamda ağladı benle sonra teşekkür etti o admada kayboldu. acaba neye işaret eder ? 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: gece rüyamda biri tarafından emirler alıyordum bana haram iş yaptırıyordu


  Reklam  Cevap: ve aleykumusselam,

  imam nablusiye göre:

  KAÇMAK
  Rüyada firar: Allah (C.C.)'a dönmeye yorumlanır. Rüyada kaçmak velayet, emniyet, tövbe ve ölüme işarettir.
  Rüyada korktuğu bir düşmanından kaçtığını gören kimse, korkudan emin olur.
  Rüyada kaçtığını ve kaçma sebebinin ne olduğunu bilmediğini gören kimse, tövbe ve istiğfar eder. Rüyada askerin firarı galibiyettir.


  BABA
  Rüyada babasını gören muradına erişir. En hayırlı rüya, ana, baba, dede ve akrabaları görmektir. Bir kimse rüyada babasını görse, eğer rüyayı gören ihtiyacı var ise ummadığı yerden rızkı gelir ve birisi ona cömertlikte bulunur. Eğer yitiği varsa onu bulur, eğer hasta ise iyileşir.
  Babanızı yüzü asık ve kederli bir halde görmek, size dargın olduğuna; ölmüş olarak görmek, ona karşı davranışınızı yeniden gözden geçirmeniz gerektiğine babanızın evi terk edip gittiğini görmek acı bir haberle karşılaşacağınıza, babanızın sizinle sert bir şekilde konuştuğunu görmek ise onun size karşı sevgisinin ve şefkatinin devam ettiğine işarettir.


  AĞLAMAK
  Rüyada yüksek sesle bağırarak, yahut elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, cep ve yakasını yırtarak ağlamak, uyanıkken de bu şekilde ağlamak ile yorumlanır. Eğer ağlaması Allah korkusundan, Kur'an dinlemek veya günahlarını hatırlamak pişmanlığından dolayı ise, rüya sahibinin ferah ve sevinçli olması, hüzün ve kederinin gitmesi ile yorum edilir.
  Ağlamak, Allah'tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için yağmur yağmasına delalet eder.
  Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını gören muradına erer. Ağlayıp da yaş gelmediğini gören, ümit ettiği şeyde hayal kırıklığına uğrar. Sessiz ağlamak, keder ve gamdan kurtulmaya; sesli ağlamak ise gözyaşı soğuk ise sevince,sıcak ise meşakkete işarettir.


+ Yorum Gönder