Konusunu Oylayın.: Peygamber efendimizi rüyada görmek için ne yapmalıyız?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi
Peygamber efendimizi rüyada görmek için ne yapmalıyız?
 1. 03.Ağustos.2012, 22:33
  1
  Misafir

  Peygamber efendimizi rüyada görmek için ne yapmalıyız?


  Peygamber efendimizi rüyada görmek için ne yapmalıyız? Mumsema Peygamber efendimizi rüyada görmek için ne yapmalıyız Hz. Muhammed s.a.v rüyada görmek için ne yapılması gerekmektedir ?


 2. 03.Ağustos.2012, 22:33
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Peygamber efendimizi rüyada görmek için ne yapmalıyız Hz. Muhammed s.a.v rüyada görmek için ne yapılması gerekmektedir ?

 3. 13.Ağustos.2012, 16:28
  2
  Muhasibi
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 22.Ağustos.2007
  Üye No: 12
  Mesaj Sayısı: 15,775
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 159
  Bulunduğu yer: Gönlümün Mürekkep Lekeleri'de Fikir İşçisi

  Cevap: Peygamber efendimizi rüyada görmek için ne yapmalıyız?
  Peygamberimiz Muhammed aleyhisselamı rüyada hakiki şekliyle görebilmek için düzgün itikada sahip olmak, ibadetleri yapıp haramlardan kaçmak ve çok salevat-ı şerife getirmek lazımdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

  (Cuma gecesi iki rekat namaz kılıp, her rekatta bir Fatiha, bir Âyet-el Kürsi, 15 İhlas okuyup selam verdikten sonra bana bin salevat okuyan, öteki Cumaya varmadan beni rüyada görür.) (Şir'a) 4. 13.Ağustos.2012, 16:28
  2
  Devamlı Üye  Peygamberimiz Muhammed aleyhisselamı rüyada hakiki şekliyle görebilmek için düzgün itikada sahip olmak, ibadetleri yapıp haramlardan kaçmak ve çok salevat-ı şerife getirmek lazımdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

  (Cuma gecesi iki rekat namaz kılıp, her rekatta bir Fatiha, bir Âyet-el Kürsi, 15 İhlas okuyup selam verdikten sonra bana bin salevat okuyan, öteki Cumaya varmadan beni rüyada görür.) (Şir'a)

+ Yorum Gönder