+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada üç tane mezar görmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada üç tane mezar görmek

  Reklam
  Sual: selamünaleyküm değerli kardeşim ben rüyamda üç tane mezar bir tanesinde üstü kapalı ikisi açık olarak gördüm ve annemin yüzünü gördüm rüyamda ben ağlıyordum ? 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: rüyamda üç tane mezar bir tanesinde üstü kapalı ikisi açık olarak gördüm,yorum


  Reklam  Cevap: ve aleykumusselam ve rahmetullah,

  imam nablusiye göre...

  KABRİSTAN

  Rüyada kabristan görmek, vaaza, Kur'an okumaya, ağlamaya, ölümü hatırlamaya, korkmaya ve dünyadan alakayı kesmeye yorumlanır.

  Bazen kabristan görmek, alim ve takva sahibi kimselere işarettir.

  Rüyada kabristan görmek korkanlar için emniyet, korkusuz halde olanlar için de korkudur. Kabristanı görmek, korku ve ümide, sapıklıktan sonra hidayete dönmeye işarettir.

  Bazen de kabristan ölüme yorumlanır. Zira kabristan ölülerin evidir.

  Bazen kabristan, hapis kimseye yorumlanır. Çünkü ölü, kabrinde hapistir.

  Ezan ile kabristana girdiğini gören kimse vaaz ve nasihatten anlamayan kimseye nasihat yapar. Sözüne kulak asmayacak bir adama iyilikle emreder. Cahil ve gafil olan bir kavim arasında doğrulukla şehadet ve hakkı ifaya çalışır.

  Bilinen kabristanlar hak ve sabit olan bir iştir. Bundan dolayı, böyle bir yere nefsin iman etmesi için girdiğini gören kimse, girdiği o kabristandan iyilik ve hikmetle konuştuğunu ve tövbe ederek Hakk'a döndüğünü görse, hayırlı bir hizmete girer ve onda insaflı olarak hareket eder. O kabristana girdiğinde nefsini kötülüklerden menetmeyip ders almayan kimse, gafletle davranacağı bir hususta bulunur.

  Kabristana girip ölülerin kemiklerini çiğnediğini gören kimse, bir tecrübe ve imtihandan geçirilir.  ÖLÜ ÜZERİNE AĞLAMAK

  Rüyada ölü üzerine feryad ederek ağlamak, va'za yorumlanır.

  Erkiklik ve dişiliği belli olmayan kadının ağlamasını işitmek, hiçbir halde iyi değildir.

  Bir kimse rüyada bir yerde feryad edilerek ağladığını görse, o yerde değişiklik, kötü tedbir meydana gelir. Bundan dolayı da o yer halkının cemiyeti dağılır.

  Bir kimse, bir ölü veya başka bir şey üzerine bağırarak ağladığını ve çok mahzun olduğunu görse, ferahlık ve mutluluğa yorumlanır.

+ Yorum Gönder
rüyada üç tane mezar görmek