+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada insanları kıblenin tersine doğru namaz kılarken görmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. arsl
  Üye

  Rüyada insanları kıblenin tersine doğru namaz kılarken görmek

  Reklam
  Sual: selamun aleküm bugün rüyamda ikindi namazına camiye gittim ve gördüm kü bazı insanlar kıblenin tam aksi yönde namaz kılıyordu sonra farz yeni başlamasına rağmen ben üçüncü rekata yetişebildim ve namazda yanımda duran kişi yönünü yine değiştirdi ve namazda benimde değiştirmemi söyledi bunu sünnet olarak gösterdi ama ben inanmadım sizce bu neye işaret söyleyebilir misiniz? ? 2. bahadır emin
  Devamlı Üye

  Cevap: rüyada insanları kıblenin tersine doğru namaz kılarken görmek


  Reklam  Cevap: ben de 5-6 sene evvel böyle bir rüya görmüştüm. camide insanlar kıblenin tersine kılıyorlardı namazı.


  bende bugün gördüm ve biraz garip oldum açıkçası kardeş bir manada çıkaramadım

 3. muallime
  Üye
  Kıblenin tersine Yada kıbleden başka tarafa namaz kılmak demek ,Bir meselede yanlış kanaat sahibi olduğunu ,bir meselede isabet etmediğini gösterir.Bu rüyayı gören en son kiminle hangi meseleyi konuştuğuna baksın.ona kim ne anlatmışsa yanlış kanaat sahibidir. yanılmıştır.kıblesi yanlış olana inanmayan doğru fikir üzerinedir.

 4. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Namaz kılınan yön tabiri
  Rüyada namaz kıldığını gören kimsenin, mezhep ve itikadı bozuk, insanlara iftira eden ve günah işlemeye çok cesaretli olduğuna delalet eder. Çünkü o kimse, bu haliyle Yahudilerin mezhep ve gidişatına muvafakat etmiş olur. Yönü güneydoğu, tarafına ise, bid''atçı ve batıl şeylerle meşgul olan birisi olduğuna delalet eder.Çünkü doğu, Hıristiyanların kıblesidir. Haça tapmak ise, batıldır.

  Eğer Kabe''yi arkasına almış ise, o kimsenin masiyet ve büyük günahlar işlediğine veya yalan yere yemin ettiğine yahut namuslu bir kadına iftira ettiğine, kötü şeylerden kaçınmadığına ve hukukullahı muhafaza edemediğinden Müslümanlığı terketmesine ve ona riayet etmemesine delalet eder. Çünkü mecusiler her türlü haramı işlemek için kendilerine kolaylık göstermişlerdir.Bir kimse rüyada kıbleyi bilemediğini veya kıbleyi aradığını, ancak hangi tarafta olduğunu bilemediğini görse, o kimsenin dininde hayrette olmasına delalet eder.

  Doğru olarak Kabe tarafına namaz kıldığını gören kimsenin, dininin doğru olduğuna delalet eder.Üzerinde beyaz bir elbise bulunduğu halde kıbleden başka bir yöne namaz kıldığını, doğru ve düzgün bir şekilde de Kur''an okuduğunu gören kimse, hacca gider.Rüyada doğuya doğru namaz kıldığını gören kimse, Kaderiyecile-rin görüşünü doğru bulur ve Hıristiyanların görüşüne uymayı tercih eder. Çünkü doğu, Hıristiyanların kıblesidir.

  İmam Nablusi


 5. muallime
  Üye
  Rüyada namaz kıldığını gören kimsenin, mezhep ve itikadı bozuk, insanlara iftira eden ve günah işlemeye çok cesaretli olduğuna delalet eder. Çünkü o kimse, bu haliyle Yahudilerin mezhep ve gidişatına muvafakat etmiş olur.
  Des
  ertrose ilk cümlenizde ifade yanlışlığımı var?

 6. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Rüyada namaz kıldığını gören kimsenin, mezhep ve itikadı bozuk, insanlara iftira eden ve günah işlemeye çok cesaretli olduğuna delalet eder. Çünkü o kimse, bu haliyle Yahudilerin mezhep ve gidişatına muvafakat etmiş olur.
  Des
  ertrose ilk cümlenizde ifade yanlışlığımı var?
  galiba ifade eksikliği ,rüyada tersine namaz kılmak olmalı herhalde
  bilmiyorum bu yorum rüya yorumcusu Alim İmam Nablusi,ye ait
  kaynağını da vermiştim zaten..


 7. Misafir
  Ruyamda 3 kisi idik ikimiz ayni yone dogru namaz kiliyorduk ama ucuncu kisinin ters yone dogru kildigini gordum ama ruyamda hic bu neden oyle kiliyor demedim uyaninca farkina vardim. Cevabin lutfen yazinz.. tskrler

 8. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum kardeşim. Rüyada kıblenin tersine namaz kılmanın manasını veren imam nablusiye göre kişinin hak olan yoldan ayrılmasına ve sapık olan görüşleri benimsemesine işaret eder denmiştir. En doğrusunu Allah bilir.

 9. Misafir
  ikindi namazı okundu ve ben namazımı kılmadan yattım ve rüyamda camiye gittim elimde yardım içn bir poşet çay şeker almışım ve içeri girerken gördüğüm kalabalıktı bende girdim içeride herkes birbirine dönmüş namaz kıılıyordu yanımdaki kadına selamün aleyküm dedim cevap alamadan yanımdan kalktı kalktım uyandım hemn abdestimi aldım hemen ikindi namazımın farzınını kıldım vakti geçmiş akşam namazı okunmak üzereydi

 10. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum kardeşim. Bu durum olumlu şekilde tabir edilmez. Kıblenin dışında ki istikametlere yönelerek namaz kılmak yanlış yollara sapmaya delalet eder. Bu rüya size de bir uyarı olabilir. En doğrusunu Allah bilir.

 11. Misafir
  Benimde rüyam da çok tuhaftı. Çok kalabalık bir grup halinde yürüyorduk. Sonra ikiye bölündük ve iki ayrı camiye girdik. Cami çok büyüktü. Belli bir kısma kadar kıble yönü aynıydı ama benim kıldığım taraftaki kıble yönü farklıydı. Yani cami halılarında bir problem vardı aslında. Ben ve yanımdaki 2 kişi kıblenin tam 90 derece sağına doğru namaz kılıyorduk.
  Rüyada kıbleden başka tarafa namaz kılmakla ilgili bir iki şey okudum. Dinden çıkmak vb şeyler yazıyor. Çok korktum buraya yazayım dedim. Yorumlarsanız sevinirim.


  ne ilginçtir ki bende bu rüyanın hemen hemen aynısını yaklaşık 2 3 kez gördüm.
  ilk seferindekindekin de de benim gördüğüm cami çok büyüktü. içeri girdim ve insanlar farklı yönlerde namaza durmuşlardı. bense kıble bu taraf millet neden başka taraflara duruyor die anlayamayıp korkmuştum.

  en son gördüğümde ise büyük bir cami değil daha küçük bir cami deydim. bir gurup ip gibi sıra olmuş farklı tarafa duruyordu ama imam ve bir grup cemaatse kıbleye doru durmuşlardı. en son ben araya girdim ve pusulayla kıbleyi tayin ettim. imamın kıldırdığı taraf doğru çıktı.

  anlamına ilişkin yardımcı olabilirseniz sevinirim...

 12. arifselim
  Yönetici
  Rüyalar çoğu kere insanlara uyarılarda bulunan işaretler taşırlar ehline sormak gerekir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
rüyada kıblenin tersine namaz kılmak,  rüyada kıbleye ters namaz kılmak,  rüyada kıbleye ters durmak,  rüyada ters namaz kılmak,  rüyada ters kıblede namaz kılmak,  rüyada seccadeyi ters sermek,  rüyada namazı ters yönde kılmak