+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Peygamberimizi rüyada görmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. BlueMoon34
  Üye

  Peygamberimizi rüyada görmek

  Reklam
  Sual: selam arkadaşlar

  bu konuyu açıp açmamamakta tereddüt etmiştim fakat duygularımı sizinle paylaşmak istedim. uzun bir zaman önce resulullah (s.a.s) i rüyamda gördüm. yanında yanılmıyorsam Hz. Ömer (r.a.) vardı. Beyaz sarık var idi efendimizin başında. teni buğday renginde orta boylu ama yanındakilerden daha uzun. yanında esmer kıvırcık saçlı bir zat vardı. sıcaktan terlemiş hafiften. efendimiz bana gülümsüyordu. yüzü çok ama çok nurluydu. aynı fener gibi aydınlatıyordu sanki etrafını. tabi tek katlı eski bir evin öünüde gördüm bu 3 mübarek zaatı. o sırada bir kadın sesi duydum arka planda "efendimizin şefaatine kavuştun" diye. bu rüyayı yorumlarmısınız ?

  teşekkürler.. ? 2. muallime
  Üye

  Reklam  Cevap: ''la teksus rü'yake ''Rüyalarını kardeşlerine anlatma .Sonra sana bir tuzak kurarlar.Yusuf suresi.Anlatma derken İhtiyat için anlatmamak gerekir...Ancak seni sevenlere anlatılır.iyi rüyada kötü rüyada.

  Rüyalarını değil,Rüyanı olacak yusuf suresi rüya ile ilgili tefsirleri okursanız çok bilgi var bu konuda...(ben mesajı yazdıktan sonra düzeltme imkanım yokmu???)

 3. BlueMoon34
  Üye
  inanç kardeş evet bende öyle duymuştum böyle rüyalar anlatılmaz diye aslı varmı acaba ? böyle güzel rüyaların anlatılmayacağına dair bir dini emir varmı acaba ? hadis vs. ?

 4. berkehan
  Emekli
  Büyük bir günah mı işlediniz?

 5. BEYAZ_gul
  yasam
  Ruyaniz Hayirli olsun ki cok cok guzel yani Rahmani bir Ruya gormussunuz.Gordugun Zat Efendimiz sav. Zira Seytan onun suretine giremez.Bu guzel Ruyani Sevdiklerine anlatabilirsin,bu konuda bir hadis mevcut kardes ;-).Buyuklerimizin Anlatmayin demelerinin sebebi kiskanclik olabilir.Yani bazi insanlar kiskanabilir neden ben degil de.Rabbim cumlemize nasip etsin Inanin adiniza cokcok.sevindim:-).

 6. tuharatu
  Üye
  çok güzel bir rüya kardeşim yoruma ne hacet...

+ Yorum Gönder