+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada Hz.Aişenin mezarını ve Hz.Aliyi görmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada Hz.Aişenin mezarını ve Hz.Aliyi görmek

  Reklam
  Sual: rüyamda çok büyük ve eski mezarların olduğu bir mezarlığa gitmişiz çok kalabalık var annem ve babamda yanımda bütün ölenlerin burada yattığını söylüyorlar hz.aişe mezarını görüyorum yanında hz ali nin mezarı ama bebek mezarı babam bebek alinin mezarı ehli beyt diyor insanlar toprağından yüzlerine sürüyorlar ağızlarına alıyorlar ben niye böyle yapıyorlar diyorum dua okusunlar ben yasin ve fatiha okudum diyorum annem ve babamda ellerini açmış dua ediyorlar sonra önümüzde büyük bir düz kalın beton bir engel çıkıyor altında oyuk var ben buradan geçerim diyorum ama annemler geçemezler o sırada tanımadığım insanlar beton engeli zorlanmadan kaldırıyorlar ve karşımıza yeşillikler çıkıyor burada mola verip ziyaretlerimize devam edecekmişiz ben abdest almak için ve sigara içmek için gene aynı yere gidiyorum konuşmadığım amcam ve kızı orada onlara yüz çeviriyorum rüyam boyunca çok mutlu ve huzurluyum ve oraya 2.kez gitmişim gibi hissediyorum bu rüyamın yorumunu çok merak ediyorum birde rüyalarımda ya dua okuyorum yada birileri okuyor bazen bu kişilerin sadece sesini duyuyorum ben namaz kılmam başım açık oruçu bile nadir tutarım ama çok dua ederim ? 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  Cevap: Rüyamda Hz. Aişenin mezarını ve Hz. Aliyi gördüm


  Reklam  Cevap: Sahabeler ile ilgili Rüyanız hayrolsun
  RÜYADA ASHAB-I KİRAM
  Rüyada sahabe-i kiramı güzel halde görmek, o kimsenin sahabe hakkındaki güzel itikadına ve sünnetlerine tabi olmaya delalet eder. Bazı kere bu rüya, askeri harekata ve asker sevkine, bazen de ilmin ve emr-i bilmaruf ve nehy-i anilmünkerin yayılmasına işaret eder.

  Sahabeyi görmek, iyi geçinmeye, muhabbete, kardeşliğe yardım ve yararlılığa, düşmanlık ve kıskançlıktan kurtulmaya, kalpte olan kinin gitmesine ve sevgiye işaret eder. Rüyayı gören fakir ise zengin olur. Eğer zengin ise ahireti dünyaya tercih eder ve malını Allah rızası için sarf eder.

  Sahabe-i kiramı görmek, tövbeye ve Allah'tan başka her şeyden uzaklaşmaya, sahabenin yolunda belirli bir yer ve miktarda hayır ve berekete delalet eder. Rüyada sahabeyi defalarca gören geçim sıkıntısı çeker. Ensarı, oğullarını görmek, tövbe ve mağfirete, muhacirini görmek ise, hüsn-i yakin ve itikada, Allah Teâlâ'ya itimad ve tevekküle, dünya muhabbetinden uzaklaşmaya, dünyada zühd ve takvâya, söz ve işinde doğru olmaya işaret eder.


+ Yorum Gönder
hz aişenin mezarı,  hz alinin mezarini ruyada gormek