+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada Mezar Görmek, Mezarlığa Gitmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada Mezar Görmek, Mezarlığa Gitmek

  Reklam
  Sual: Rüyada Mezar Görmek, Mezarlığa Gitmek ne demektir Bir kişinin rüyasında mezarlığa gitmesi ne anlama gelmektedir ? ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Rüyada Mezar Görmek, Mezarlığa Gitmek


  Reklam  Cevap: Rüyada Kabir-Kabirler, Mezar ve Mezarcı görme tabirleri

  KABİR

  Rüyada kabir görmek, hapse; hapishane de kabre yorumlanır. Rüyada bir kabir yaptığını gören kimse, bir ev tamir eder.

  Cenaze görmeksizin kabre girdiğini gören kimse, bir ölüden miras kalan bir evi satın alır.

  Bekar olan bir kimse rüyada kabristan kazdığını görse, hile ile bir kadınla evlenir. Rüyada bir kabir üzerinde ayakta durduğunu gören kimse büyük bir günah işler.

  Bir kimsenin rüyada duvar olmayan bir yerde kazdığı kabir ahiret evidir. Eğer kazdığı o eve girse o kimsenin ecelinin yakın olmasına yorumlanır. Eğer o kabire girmezse, bu rüyanın sahibine bir zararı yoktur.

  Bir kimse, rüyada bir kabrin bir yerden diğer bir yere gittiğini görse, kabir sahibinin evlad veya torunlarından birisinin orada bir ev yapmasına işarettir.

  Rüyada dam üstünde bir kabir kazdığını gören kimsenin, ömrü uzun olur.

  Rüyada kabirleri ziyaret eden kimse hapishaneyi ziyaret eder.

  Rüyada kabirler üzerine yağmur yağması, Allah (C.C.)'ın rahmetinin tecelli ettiğine yorumlanır.

  Rüyada bir kabir yaptığını gören kimse evlenir.

  Rüyada bir kabri mesken yaptığını gören kimse, orada ikamet eder.

  Kabirler, uzak yolculuklara, üzüntü, keder, korkunç yer, zevce ve hapishanelere yorumlanır.

  Rüyada kendisi veya başka biri için bir şehirde bir kabir kazdığını veya kendisi için bir kabir kazıldığını gören kimse, o şehirde bir bina yapar veya o şehirde ikamet eder.

  Bir kimse rüyada bir kabrin gedik ve açık yerlerinin tamamen kapadığını görse, o kimsenin ömrü uzun ve daima sıhhatte olur.

  Rüyada ölmeden kabre defnedildiğini gören kimseye, üzüntü ve keder erişir. Veya işlerinde sıkıntıya düşer. Yahut hapsedilir.

  Dikilmiş bir kefenle beraber bir kabir içinde defnedilmiş olduğunu gören kimse, bir kadınla nikahlanır.

  Rüyada bir ölünün kabrini açtığını gören kimse, o ölünün yol ve mesleğini talep eder ve onun yoluna uyma arzusunda bulunur. Eğer o ölü alimse o kimseye ilim ve hikmet erişir. Eğer zengin ise o kimseye mal ve zenginlik erişir. Eğer kabrinde ölüye rastlasa ve ölünün Ciri olduğunu görse, o kimseye erişecek malın haram olduğuna ve isabet edecek ilim ve hikmetin de doğru olduğuna yorumlanır.

  Ölmüş bir insanı kabirde ölü olarak bulan kimse maksad ve muradına erişemez.

  KABRİSTAN

  Rüyada kabristan görmek, vaaza, Kur'an okumaya, ağlamaya, ölümü hatırlamaya, korkmaya ve dünyadan alakayı kesmeye yorumlanır.

  Bazen kabristan görmek, alim ve takva sahibi kimselere işarettir.

  Rüyada kabristan görmek korkanlar için emniyet, korkusuz halde olanlar için de korkudur. Kabristanı görmek, korku ve ümide, sapıklıktan sonra hidayete dönmeye işarettir.

  Bazen de kabristan ölüme yorumlanır. Zira kabristan ölülerin evidir.

  Bazen kabristan, hapis kimseye yorumlanır. Çünkü ölü, kabrinde hapistir.

  Ezan ile kabristana girdiğini gören kimse vaaz ve nasihatten anlamayan kimseye nasihat yapar. Sözüne kulak asmayacak bir adama iyilikle emreder. Cahil ve gafil olan bir kavim arasında doğrulukla şehadet ve hakkı ifaya çalışır.

  Bilinen kabristanlar hak ve sabit olan bir iştir. Bundan dolayı, böyle bir yere nefsin iman etmesi için girdiğini gören kimse, girdiği o kabristandan iyilik ve hikmetle konuştuğunu ve tövbe ederek Hakk'a döndüğünü görse, hayırlı bir hizmete girer ve onda insaflı olarak hareket eder. O kabristana girdiğinde nefsini kötülüklerden menetmeyip ders almayan kimse, gafletle davranacağı bir hususta bulunur.

  Kabristana girip ölülerin kemiklerini çiğnediğini gören kimse, bir tecrübe ve imtihandan geçirilir.

  MEZARCI

  Rüyada görülen mezarcı müşkül ve zor işleri yapan ve ölümüne kadar da bundan rahatı olmayan bir kimsedir.
  Kuyuları ve dağları kazan kimse hilekar ve hilesinde akıllı ve ustaca hareket eden, kin ve düşmanlığını gizli tutan bir adamdır. Kazdığı şeyden ücret alırsa o kimse hile sahibi bir adamdır. Zira kazanmak hiledir. Mezar kazıcısını görmek, hapishane gardiyanına ve çirkin işleri gizlemeye yorumlanır.

 3. Misafir
  Koyde bir mezarlik var. Mezarliga girerken Kapidan, birinci dedemin mezarlik da basucunda oturan birinci dedem ve ikinci dedem outurken bana bakiyorlardi. Ikinci dedem kayseri mezarlik da ama. Bu ruhya ne anlama gelir.

 4. arifselim
  Yönetici
  Rüyan hem dedelerin hemde mezarlığa gitmen açısından çok hayırlıdır. Ferahlık, rızık, bereket ve şifa bulmaya yorumlanır. Her açıdan mezarlık görmek çoğunlukla hayra işaret eder. En doğrusunu elbette Allah bilir.

 5. Misafir
  Patronumla birlikte dedemin mezarına gidiyorduk(dedem vefat edeli 105 gün oldu ama ben yanına gidemedim)

 6. arifselim
  Yönetici
  Allah rahmet eylesin. Bu rüya onu özlediğine ve unutmadığına işarettir. Dedene dua et ve kabrini de ilk fırsatta dua et. İmkanın olursa hayır olarak onun için sadakalar da verebilirsin.

 7. Misafir
  Rüyamda eşimle birlikte akşam vakti mezarlığa gittik ve mezarlıkta bi çeşmede eşimle abdest alıyordum ama eşim mezarlığın içinde bende dışında abdest aliyordum

 8. arifselim
  Yönetici
  Evinde huzur bulmaya, hayır ve iyilikler işlemeyi seven kimselerden olmaya ve gönlünün yüce olması manasındadır. Hak yolunu kaybetmiş kimseler için ise bu rüya hak yolunu bulmaya işarettir. En doğrusunu Allah bilir.

 9. Misafir
  Ruyamda birkac kisiyle birlikte mezarliga gidiyoruz. Sonra bi mezarin basinda dua ediyoruz sonra mezari acip acmadimi hatirlamiyom ama oluyu goruyoruz gozleri sis dili sis. Cok azap icinde oldugu belli sonra cikiyoruz gidiyoruz ordan

 10. arifselim
  Yönetici
  Bu tür rüyalar genellikle gören kişinin durumu bilinerek ancak doğru bir şekilde yorumlanabilir. Genel bir tabiri ise şöyle olabilir; rüya sahibinin sıkıntılı olduğu bir zamanda görülürse iş hayatında ya da aile hayatında yaşadığı endişenin ve üzüntünün etkisinde olduğuna yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.

 11. Misafir
  Rüyamda çocuklarım annemin dayısı ve oğluyla birlikte mezarlığa gidiyoruz babamı ziyaret için(babam öleli yaklaşık 15 yıl oldu).mezarlıkta bir apartman büyüklüğünde ama topraktan oluşmuş yüksek bir yer var orda da birkaç mezar var babamın ki onlardan biriymiş.dayım diyor ki oraya çocuklarla nasıl çıkacan dursun burda sen ziyaret et gel.merdivenlerden çıkarak oraya varıyorum ama bir yandan da düşmekten korkuyorum.acaba hangisi diye bakıyorum adı yazıyo mu diye sonra buluyorum.üxerine birileri kurşun dökmüş.acaba rüyam ne anlama gelir

 12. arifselim
  Yönetici
  Allah babana rahmet eylesin. Bu rüyanın en açık yorumu senin baban için dua etmek gerektiğine ve imkanın varsa kabrini ziyaret etmek gerektiğine alamet eder. Eğer imkan varsa babanın ruhu için fakirlere bir miktar sadaka vermelisin. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
rüyada mezarlığa gitmek,  rüyada mezar görmek mezarlığa gitmek,  ruyada mezarliga gitmek,  rüyada mezar ziyaretine gitmek,  rüyada mezarlığa gittiğini görmek,  rüyada mezar ziyareti yapmak,  rüyada mezara gitmek