+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Tövbemin kabul olması için rüyada gördüğümü yapmalı mıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Tövbemin kabul olması için rüyada gördüğümü yapmalı mıyım?

  Reklam
  Sual: Selamünaleyküm arkadaslar ben zina işlemiştim ve çok pişman olmuştum tövbe ettim ama tövbemin kabul olup olmadığını haliyle bilmiyordum rüyamda bir ses bana tövben kabul olmadı eğer tövbenin kabul olmasını istiyorsan bir kez daha zina işle ve ondan sonra tövbe et demişti sizce tövbemin kabul olması için bir kez daha zina işleyip mi tövbe etmem lazım bu rüyamdaki acaba ilahi bir mesajmıydı acil yardım! ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Tövbemin kabul olması için rüyamda gördüğümü yapmalı mıyım?


  Reklam  Cevap:
  sizce tövbemin kabul olması için bir kez daha zina işleyip mi tövbe etmem lazım bu rüyamdaki acaba ilahi bir mesajmıydı acil yardım!
  Bu ilahi bir mesaj değildir.Şeytani bir mesajdır...
  Rüyalarla amel edilmez...
  Selametle...


 3. Misafir
  Muhasibi kardeş bazen günah işleyince böyle şeyler başıma geliyor o günahı işledim ya direk tövbe edip bi daha hiç yapmamak istiyorum .Ama tam tövbe ettim normal ayata dönücem tövben kabul olması için bir kez daha aynı günahı işle sonra tövbe et anca o zaman kabul olur diyo içimdeki ses. Ne günahı işlersen işle tövbe edip o günaha bir daha hiç dönmemek gerekir dimi yani tövbenin kabul olması için o günahı belirli sayıda işlemek gibi mesela 3 kere günah işle sonra tövbe et gibi bi durum var mı?

 4. Misafir
  muhasibi kardeş yani rüyamda dendiği gibi tekrar zina işlemem gereksiz dimi .Hangi günahı işlersek işleyelim hemen tövbe etmek ve o günahı bir daha yapmamak farz dimi? İçimizden bu günahı affettirmek için tekrar aynı günahı işle Allah böyle istiyo gibi şeyler geçsede tekrar yapmalımıyız?

 5. Muhasibi
  Editör
  İçindeki sesin şeytandan olduğunu söyledim kardeş...Buna itibar etme...Eğer aynı şeyi tekrar yaparsan kendini kandırmış olursun.Sonra içinden gelen o ses sana tekrar son defa daha işle der...Yani bunların devamı öyle çorap söküğü gibi gelir....Şunu da belirtmek istiyorum.Yukarıda sana tevbenin şartlarını söylerken bir daha aynı günahı işlememek demiştim...
  Selametle kal kardeşim...


+ Yorum Gönder