+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada yaralama ve öldürme... Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada yaralama ve öldürme...

  Reklam
  Sual: Rüyamda gordüm bir adam oğlunu yaraladı oğlunun sevgilisini öldürüyordu bu rüyanın anlamını açıklar mısınız ? ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Rüyada yaralama ve öldürme...


  Reklam  Cevap: Rüyada Birkimseyi Yaralamak

  Rüyada bir kimseyi yaralamak veya bir kimse tarafindan yaralanmak, yaralanan için keder ve sıkıntı çekmeye, yaralayan için ise, büyük bir günah işleyecek bir durumla karşılaşmaya delalet eder.
  Rüyada yaralı bir kimseyi görmek veya yaralanmak, evinizde de, işyerinizde de tedirgin ve ruhen sizi üzen olaylarla karşılaşmakta olduğunuzdan çok hassas bir durumda bulunduğunuzu, bu buhrandan kurtulmak için çareler düsündüğünüzü ve sonunda her iki cephede de başarılı zekanızla işi tatlıya bağlayarak huzura kavuştuğunuzu gösterir.
  Bir başka rivayete göre de:
  * Bir kimse rüyada bedenini yaralanmış görse, çalışması ile eline geçecek mala işarettir. Eğer sağ elinin yaralandığını görse, erkeklerden kendisine yakın olanlardan, sol eli yaralı ise kadın akrabaları tarafindan istifade edeceği mala işarettir.
  * Sol ayağın yaralanması, o kimsenin ekin ve ziraat vasıtası ile elde edeceği maldır. Eğer yara ökçesinde ise, çocuğu tarafından nail olacağı mala işarettir. Kendisinin yaralandığını, halbuki yarasından kan akmadığını gören kimse, kendisine ait olan fazilet ve meziyete yaklaşmıştır. Yaralansa o yarasından da kan aksa, eline mal geçer ve o malın eseri o kimsede belli olur.
  * Sol elinin yaralandığını görse o kimsenin askeri fazlalaşır ve iki misline çıkar. Sağ elinin yaralandığını görse, elinde bulunan şey, mal ve mülkü fazlalaşır ve iki misline çıkar. Bedeninden yaralandığını görenin malı fazlalaşır ve iki misline çıkar.
  * Bacağından yaralandığını görenin aşiret ve kabilesi çok olur. Baldırından yaralandığını görenin ömrü kat kat ziyadeleşir. İki ayaklarından yaralandığını görse onun memleketinde sebati, devamı ve saltanatı uzun olur.
  * Bir kimseyi rüyada diğer birisi yaralasa, yaralayan kimse diğerine musallat olur ve ona hakkı tebliğ etmeye çalışır. Yaralandığı yaradan kan çıksa, yaralayan günahkar olur ve yaralanan kimse sevaba nail olur. Bir kimse rüyada bir kafiri yaraladığını ve kan akıttığını görse, o kimse, kendisine düşmanlığı aşikare olan bir kimse üzerine musallat olur ve ona hak söz söyler.
  * Bir kimse birisini yaralasa ve kan çıkmasa, yaralanan adam hakkında cevap veremeyeceği doğru bir söz söyler. Bıçak veya demirden bir şeyle birisini yaraladığını gören kimse, diğerinin kötülüklerini izhar ve onda asla hayır olmadığına işarettir. Bir kimsenin kamında yaralandığını görse, çocuğu ve çocuğunun çocuğu tarafından kendisine mal isabet eder.

  Rüyada Bir kimseyi Öldürmek

  Rüyada bir kimsenin diger bir kimseyi öldürdüğünü görmek, katilin maktule hayir ve menfaati olacagina; yahut zülüm edecegine; birini öldürdüğünü görmek, ona iyilik etmege; kendisinin öldürüldüğünü görmek, ömrünün uzun olacagina delalet eder. Kirmaniye göre; bir kimseyi katlettigini gören, o kimseye hayir ve menfaat saglar. Bir cemaatin kendisini zulmen katlettiklerini görene, en büyük devlet adami tarafindan hayir ve menfaat hasil olur.
  Bir kimseyi zulmen katleyledigini gören, asi ve nefsine zulüm edici olur ve Allah, onun üzerine birini musallat kilar. Cabirül-Magribiye göre; evladini katlettigini görene Allah (cc) helal rizk ihsan eder. Bir rivayete göre, rüya sahibi, mal ve dünya izzeti için evladina zulüm yapar.
  Birini öldürdüğünü ve maktulün cesedinden kan akittigini görenin eline mal geçer. Eger kan akmaz ise, mal hasil olmaz. Cesedinin katleyledigi adamin kani içinde yuvarlandigini görmek, o adamin malindan istifadesine; birini katledip maktulden beyaz kan çiktigini görmek, dininin gitmesine; kendini katledilmis ve fakat kimin tarafindan katlolundugunu bilmez görmek, kanuna az itaatkar olmaga; katledeni bilir ise, düsmana zafer bulmaga, birini katleyledigini ve maktulün kanindan necaset aktigini görmek, maktulün katilden fenalik görmesine delalet eder.
  Bir kimseyi öldürdüğünü, fakat bunun kim oldugunu bilmedigi gibi muayene eylemedigini gören, düsmana muzaffer olur ve gamdan kurtulur. Kendi nefsini öldürdüğünü gören, tövbeye muvaffak olur. Kendisinin boynu vurulmak suretiyle katlolundugunu gören, eger köle ise azat olur; gam ve kederden kurtulur; borçlu ise borcunu öder; eline çok mal geçer; eger kendisini bu suretle katleden adami bilirse, ondan çok hayir görür. Eger katil, kadin, yahut hadim agasi veya buluga ermemis çocuk veya sakalsiz sabi emred ise, rüya sahibinin vefatina delalet eder.
  İbni Şirine göre; bir kadin rüyada kocasını öldürdüğünü görse, ona alakasi olmadigi bir günah ile töhmet eder. Bir küçük çocugu öldürüp pişirdiğini gören, livata fiili islediginden dolayi ayiplanir. Bir cemaatin birbirlerini öldürdüklerini görmek, halk arasinda bidat zuhuruna; bir insani katledip cesedini arkasina aldigini görmek, cezayi hak edecegine ve zarara duçar olacagina delalet eder.
  Bazilarina göre; rüyada katil görmek, hacca gitmek isteyen kimse için muradina ermege; rüya sahibi hasta ise, sifaya isarettir. Bir kavle (söylentiye) göre, katil rüyasi, belaya ve nimetin zevaline delalet eyler. Bir hükümdarin boyunlarini vurmak suretiyle tebasini katlettigini görmek, ahalinin zulmünden halas olmasina. hürriyete kavusmasina, hükümetten iyilik ve ihsan görmesine isarettir.
  Abdulgani Imam Nablusiye göre; rüyada katil günah islemege isarettir. Nefsini katlettigini gören, günahlarina tövbe eder. Bir insani katleyledigini gören, büyük bir günah isler. Kendisinin katlolundugunu gören, çok yasar ve fazla hayra nail olur. Bir adami bogazini kesmeyerek öldürdüğünü görmek, maktulün hayir ve menfaatine ulasmasina delildir. Bir nefis katlettigini gören, keder ve gamdan halas olur. Bir köle, efendisinin kendisini katleyledigini görse, azat olur. Bir katil isledigini ikrar ettigini gören velayete ve halk arasinda ihtiram makamina nail olur. Allah yolunda öldüğünü gören, şehit olur.

+ Yorum Gönder
rüyada terörist öldürmek,  rüyada terörist öldürdüğünü görmek,  rüyada birini yaralamak,  rüyada adam yaralamak,  rüyamda terörist öldürmek,  rüyada nefsi müdafa,  ruyada terorist oldurmek