+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Cebrail aleyselamı rüyamda görmeyi çok istiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ordeall
  Emekli

  Cebrail aleyselamı rüyamda görmeyi çok istiyorum

  Reklam
  Sual: Rabbimin yarattıgı ve göremedigimiz bir çok şey var ama benim cebrail aleyselama karşı daha çok ilgim var sizce bu yanlış bi davranış mı?Ben onu rüyamda görmeyi çok istiyorum belki tam göremem ama sesini duysam o bile yeter rabbime nasıl dua etmeliyim ki CEBRAİL aleyselamı rüyamda göreyim yaptıgım yanlış mı dogru mu onuda bilmiyorum şüphe içinmdeyim ? 2. ordeall
  Emekli

  Cevap: Cebrail aleyselamı rüyamda görmeyi çok istiyorum


  Reklam  Cevap: cevap vericek kimse yok mu?

 3. emniciba
  Hep Üye
  Bana kalırsa yanlıs su ana kadar ılk defa bu ısteğı duyanı gordum hanı Peygamberimiz istesen anlıcamda yanlıs olması lazım . . .asrı saadette o o kadar sahbeyi kiram o kadar hanıfeler o kadar manıvıyatlı kısıler gormedı bılemıom sen derece Allah yakınsın Allah bılır . . .

  ____________________________HAYIRLA VE DUAYLA KAL___________________________

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  Hz. Hamza bir gün, Cebrâil’i (a.s.) kendi aslî şeklinde görmeyi arzu ettiğini, Peygamber efendimize bildirdi. Hz. Peygamberimiz “Onu görmeğe dayanabilir misin?” diye sordular. Hz. Hamza: “Evet dayanırım” dedi. Sevgili Peygamberimiz: “Öyle ise yere otur. Kaldır gözünü bak!” buyurdu. Hz. Hamza Cebrâil’i (a.s.) görünce, bayıldı. arkası üstüne düştü.

  Tüm gökyüzünü kaplayan kanatlarıyla cebrail (a.s)'in sadece tırnaklarını görmüştü.

  Bana kalırsa cebraili görmek istemek doğru değildir. Çünkü O vahiy getiren melektir. Siz de peygamber değilsiniz. Allah'tan hayırlısını isteyin.

 5. emniciba
  Hep Üye
  Ercan kardeşime katılıyorum . . .

+ Yorum Gönder