+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada Buytullahı görmenin ve orada dua etmenin yorumu nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada Buytullahı görmenin ve orada dua etmenin yorumu nedir?

  Reklam
  Sual: Sabah namazını kılıp abdest li olarak yattık dan sonra rüya da KABE nin duvarlarının yanından BEYTULLAH ı görerek aile efradına ve yakınlara dua ettiğini görmek NE ANLAMA GELİYOR . SELAM VE DUA İLE . ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Rüyada Buytullahı görmenin ve orada dua etmenin yorumu nedir?


  Reklam  Cevap: İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Beytullah'da Makâm-ı İbrahim'in yanında namaz kıldığını görmesi o kimsenin İslâm'ın emirlerini yerine getirdiğine ve imanı kuvvetlenerek hacca gideceğine delalet eder.Rüyada Makâm-ı İbrahim'e girildiğinin görülmesi; her türlü korku ve endişeden kurtuluşa eriteceğine, rüyayı gören kimsenin anne ve babasından miras kalacağına ve dînî ilimleri tahsil edeceğine yorumlanır.Bir kimsenin rüyasında Beytullah'a girdiğini ve namaz kılmadan da dışarıya çıktığını görmesi; o kimsenin elinden mal veya para çıkacağına yahut memleketinden ayrılarak gurbete gideceğine, kişinin rüyasında Beytullah'ın lambalarını yaktığını görmesi; bir çocuğu yüzün çok sıkıntı çekeceğine veya çocukları üzerine bir adağı varsa derhal bunu yerine getirmesi gerektiğine delalet eder.Kişinin rüyasında kendisini Müzdelife'de görmesi; ibâdet etme alışkanlığından dolayı övüleceğine, şöhrete nail olacağına ve borcu varsa ödeme imkânı bulacağına işaretle tabir olunur.

  İmam Nablusi

+ Yorum Gönder