+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada kıyametin koptuğunu görmenin tabiri nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Rüyada kıyametin koptuğunu görmenin tabiri nedir?

  Reklam
  Sual:
  KIYAMET

  Rüyada kıyamet günün görmek, gören kimseyi kasdettiği çirkin şeylerden korkutmaya ve onu günahtan sakındırmaya yorumlanır.

  Kıyamet, mazlumun zalimden intikam almasına işarettir. Rüyada yalnızca kendisi üzerine kıyamet koptuğunu gören kimse ölür.

  Haşir yerini görmek, şerefli bir kadına veya çok faydalı ve şerefli bir adama yorumlanır. Sura üfürülmesi, salih kimselerin kurtulmasına işarettir.

  Bir kimse rüyada bir şehirde veya bir köyde kıyamet koptuğunu veya güneşin batıdan doğduğunu ya da kıyamet alametlerinden birinin çıktığını, hatta sevap ve azabın ayırt edileceği bir yere gittiğini görse, bu rüya, hayırlı amelde bulunan kimsenin yaptığı hayırlı amellerine sevinmesi için müjde ve bu amellerini daha da artması için teşviktir. Günah işlemiş veya işleme arzusunda bulunan kimseye tövbe etmesi için korkutmaktır.

  Bir kimsenin kıyamet görmesi kan dökülmek ve halk arasında fitne, ihtilal, harp, kavga ve çirkin şeylerin meydana gelmesi gibi kıyamet alametlerinden olan bir şeyin zuhur etmesine yorumlanır.

  Bir kimse, rüyada kabirlerin yarılıp açıldığını ve ölülerin kabirlerinden çıktığını görse, o yerde adaletin yaygın olduğuna işarettir.

  Bir kimse kendisinin hesaba çekildiğini, amellerin teraziye konulduğunu ve sevaplarının günahlarına ağır geldiğini görse, o kimsenin çokça ibadet ve taat yaptığına ve kendisi için Allah (C.C.) katında çokça sevap ve mükafat bulunduğuna yorumlanır. Eğer günahları, sevabına galip gelirse o kimse din ve itikatça eksiktir.

  Bir kimse terazinin elinde olduğunu görse, o kimsenin doğru yolda olduğuna işarettir. kendisine bir meleğin bir kitap verdiğini ve ona "amel defterini oku" dediğini görse, o kimsenin hak ve doğru yolda bulunduğuna ve dosdoğru bir dinde olduğuna yorumlanır.

  İmam NABLUSİ ? 2. 2
  Mürid74
  Devamlı Üye

  Cevap: Rüyada kıyametin koptuğunu görmenin tabiri nedir?


  Reklam  Cevap:
  rüyada kıyametin başladığını ve pişmanlık içinde acı çekmek neye dalalettir
  Insan öldümü kendi kiyameti kopmus demektir, bu rüyada gördügünüz kiyametde buna isaret olabilir, Kiyamet aninda cektiginiz pismanlik ise ölmeden önce tevbe edip kendinizi düzeltmeniz ve Allah´a ( c.c.) teslim olarak insallah kurtulmaniza isaret olabilir.
  En dogrusunu Allah (c.c.) bilir.

  Zumer 39/53-54

  De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”
  Azap size gelmeden önce Rabbinize dönün ve O’na teslim olun. Sonra size yardım edilmez.


  Allah (c.c.) yardimcimiz olsun!!!

 3. 3
  Misafir
  1 - benim Ruyamda kıyamet koptuğunu düşünüyom yıldızla falan düşmedi sadece dünya parçalara ayrıldı

  2 - Benim rüyamda alevler yukardan üstümüze doğru düşüyor biz kaçıyoruz kacarkende kelimei şahadet getiriyorum

 4. 4
  arifselim
  Yönetici
  1- Bu rüya gören kimse için bir ikazdır. Tövbe etmeye ve halini ıslah etmesi gerektiğine tabir edilmiştir. En doğrusunu Allah bilir.

  2- Bu rüya yaşadığınız çok zor ve sıkıntılı bir dönemden kurtulacağınıza yorumlanır. Hayırlı rüyalardandır.

 5. 5
  Misafir
  Kıyametin kopacağını görmek, bütün günahlarınızdan pişman olmak, fakat kıyamet kopmadan uyanmak da aynı tabirle tabirlene bilir mi?

 6. 6
  arifselim
  Yönetici
  Rüyada kıyametin kopacağını görmek, Allah tarafından tövbe etmeye ve günahlardan pişmanlık duymaya bir vesile olması için uyarı olduğuna yorumlanır. Bu tür rüyalar hayırlı rüyalar olup gören kimseler kendilerine çeki düzen vermelidirler.

 7. 7
  Misafir
  Rüyamda yeryüzü göğe doğru katlaniyordu. İnsanları uyariyordum ama kimse bana inanmadı. Bu son çağrıymış. Sonra denizin katlanan yerinden içine daldık eşimle birlikte ve bi anda karşı tarafa geçtik. Orda da denizden çıktık yeşil mavi berrak bi deniz. Her yer boşluk ama apaydınlıktı. Karsimda yaşlı beyaz kıyafetli gülümseyen bi adam beni selamladı, sonra uyandım. hiç bi anlam veremedim.

 8. 8
  arifselim
  Yönetici
  Rüyada gördükleriniz hayırlıdır çünkü rüyada deniz görmek hayra yorumlanır. Denizin güzel olması o kimsenin kavuşacağı rahat ve huzura yorumlanır. Bu rüya sahibinin atlatacağı sıkıntılara ve zorlukların üzerinden geleceğine yorumlanmıştır. En doğrusunu Allah bilir.

 9. 9
  Misafir
  Benim ruyamda önce yıldızlar düştü, güneş tutulması oldu sonra ben kıyamet olduģunu anladım durmadan ağladım camdan bakıyordum kerkes koşuşuyordu annem çok sakindi güneşin batıdan doğduğunu duydum çok korktum aslında daha ergenlik çağına girmedim ama içimde bi korku vardı daha sonra uyandım
  (Uyumadan önce terör bitsin diye dua etmiştim)

 10. 10
  arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum. Bu rüyanın genel bir tabiri Allah tarafından insan için bir uyarıya işaret eder. Bazen ya gören kimse için veya o toplum için çok zor ve sıkıntılı bir sürece yorumlanır . En doğrusunu Allah bilir.

 11. 11
  Misafir
  Ben Rüyamda okulda sinifta otururken ilk basta yildirimlar cakti cok yakinlara sonra herkez bagirmaya basladi sonra camdan disari baktigimizda gunes gibi bi alev topu bize dogru geliyodu ben cok yalvarip dua ediyordum

 12. 12
  arifselim
  Yönetici
  Eğer rüyada tek başına şimşek çaktığı görülürse bu çok hayırlıdır ama şimşeğin çakmasıyla birlikte sesler işitilirse bu tersi olarak tabir edilir. Tövbe ederek salih amel işlemeye işarettir. En doğrusunu Allah bilir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu

rüyada kıyamet kopması

rüyada kıyametin kopması

rüyada kıyametin koptuğunu görmek

rüyada kıyametin kopacağını bilmekrüyada kıyamet kopmasını görmekrüyada kıyamet kopması nedirruyada kiyamet kopmasi