+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada bir Mescidde dua etmenin yorumu nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada bir Mescidde dua etmenin yorumu nedir?

  Reklam
  Sual: Esselamunaleyküm ve rahmetullah kardeşlerim.
  gördüğüm rüya konusunda yardımcı olmanızı isteyeceğim

  son zamanlarda ibadetlerimi aksatıp şeytanın hilelerine yöneldim .
  gece rüyamda kendimi bir mescitin içerisinde rabbime dua ederken gördüm. duam şu şekildeydi : ya rabbi ! bana akıl fikir ihsan et. sürekli bunu söylüyordum.
  o sırada mescitteki kolonların arkasından yaklaşık 4-5 metre boyunda uzun elbiseli uzun saçlı bir şahsiyet göründü. sanki uçuyor gibiydi . ve hızla uzaklaştı caminin etrafında dolaştı sonra birden kayboldu . uyandığımda ise kalpim pır pır atıyordu. sanki kalp krizi geçirmiş gibiydim. çok korkmuştum. 2 saat uyuyamadım korkudan .

  çok merak ettim acaba neye delalettir. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  selam ve dua ile ... ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Rüyada bir Mescidde dua etmenin yorumu nedir?


  Reklam  Cevap: MESCİD
  Rüyada mescid görmek, alim bir kimsedir. Mescidin kapıları erkek alimler ve mescidin hafızlarıdır. Bir kimse rüyada mescit yaptığını görse, hayra, sünnete, akrabaları ziyarete, eğer ehilse kadı ve hakim olmaya delalet eder.
  Bir kimsenin mescitlerden bir mescidi mamur görmesi, o kimsenin alim veya vaiz bir kimse olup onun yanında toplanılmasına ve hayırla onların aralarını bulmasma delalet eder.
  Bir kimse rüyada bir mescidin yıkıldığım görse, orada mütedeyyin, abid ve önder bir alim ölür. Mescidin tavanının bozukluğunu görse, kötü bir iş işler. Mescidde tanımadığı bir adamın namaz kıldığını görse ve mescidin imamı da hasta ise, ölür. Bir gurup cemaatla beraber mescide girdiğini ve cemaatın da kendisi için bir kuyu kazdıklarını gören kimse, evlenir.
  Kendi evinin mescide dönüştüğünü gören kimse, hayırlı amele, ibadet ve şerefe erişir. Müslümanları hakka davette sebat eder ve batıl kişileri ayırır. Bir kimse mescidin hamama dönüştüğünü görse, iffetli ve namuslu bir kimseyi faşıklığa nisbet etmesine delalet eder. Mescid pazara ve ticaret etmeye de delalet eder.
  Merdivenle çıkılan yüksek mescidi görmek, yanında bulunan şey--"den cimrilik yapıp vermeyen kimseyi görmeye delalet eder. Görülen mescidin alçakta olması işlerin kolaylaşmasına ve ihtiyaçları gidermeye delalet eder.
  İmam Nablusi

+ Yorum Gönder
yuxuda mescidde dua etmek ,  yuxuda mecid gormek,  yuxuda mescid gormek,  yuxuda mescid,  yuxuda mescid gormek ne demektir,  yuxuda dua etmek,  yuxuda mescide girmek