+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada uzun tüyler ve bu tüylerin koparılmasının yorumu nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada uzun tüyler ve bu tüylerin koparılmasının yorumu nedir?

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Rüyada uzun tüyler ve bu tüylerin koparılmasının yorumu nedir?


  Reklam  Cevap:
  KILLAR

  Vücudunun kıl bitmeyen yerlerinde kıl çıktığını görmek, borca girmeye ve sonra bu borçları ödeyeceğine delalet eder. Koltuk altı veya kasık tüylerini tıraş etmek, dinde ibadetinin devamlılığına, bir rivayete göre de, muradının olacağına işarettir. Koltuk kıllarının uzadığını görmek, bir musibete uğrayacağına; bir rivayete göre şehvetine yenileceğine delildir. Kasık tüylerini yolmak hükümete ceza ödemeye; hamam otu ile kıllarının döküldüğünü görmek, dünyada mekruh olan bir işi işlediğine yorumlanır. Göğsünde veya arkasında kıllar bulunduğunu gören itibarını düşürecek bir harekette bulunur. Vücut kıllarının örülecek kadar uzadığını görmek, ticaretten ve kazançtan mal edineceğine delalet eder.

  İbn-i Kesir'e göre; dil üzerinde kıl bittiğini görmek, hikmet, ilim, iyi konuşma, şiir söyleme ve zeka ile yorumlanır. Burun deliklerinde kıl görmek mal ile yorumlanır.
  arşivden/İmam Nablusi

+ Yorum Gönder