+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Ruya türleri nelerdir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ruya türleri nelerdir ?

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Ruya türleri nelerdir ?


  Reklam  Cevap: RÜYALAR AYRICA AŞAĞIDAKİ GİBİ DE GRUPLANMAKTADIR
  1. Rahmani Rüyalar : Meleklerin, insanın uykusu sırasında bedeninden geçici olarak ayrılan ruhuna gösterdikleri şeyler “Rahman-i Rüyalar” dır. Bu tür rüyaların yorumlanması gerekmez, çünkü gerçek rüyalardır. Bu rüyalar; er geç gerçekleşir ; Mesela; Yusuf Aleyhisslam’ın, Firavun’un, Buht-ün-Nasr’ın rüyaları bunlardandır.
  2. Şeytani Rüyalar : Cinlerin, şeytanların gösterdikleri rüyalardır. Bunların da bir kısmı gerçekleşir. Hemde daha çabuk . Bu tür olan rüyaları yorumlamamak gerekir.
  Bu kısmı da insanı, korkutmak, boş yere ümitlere düşürmek, alay etmek için gösterilen şeyler olduğu için gerçekleşmez ve rüyayı görenin korkusu ve tatlı ümidi boşa çıkar.
  3. ÇOK DÜSÜNCE VE FAZLA YEMEK YEMEK VE HASTALIK GIBI HALLERDE GÖRÜLEN RÜYALAR
  Mesala susamış bir insanın, buz gibi sular görü içmesi, zihnin meşgul olduğu şeylere az çok benzeyen rüyalar görmesi: Ateşli bir hastanın karmaşık şeyler görmesi gibi. Bu tür rüyaların hiç bir anlamı ve yorumu yoktur.
  1. Basit Rüyalar : Bunlar mahiyet itibari ile ehemmiyetsiz olup, canlı ve hafızada kolaylıkla yer tutacak rüyalar değildir. Bu rüyalar, alelade bir uykuda herkezin görebileceği rüyalardır.
  2. Canlı Rüyalar : Sinirler rahatsızken görülen ve umumiyetle nahoş olan rüyalardır. İnsan bunları bütün ana hatları ile hatırlar. Bunlar , nadiren görülür. Hayat hadise ve vak’alarına nazaran hatalı ve kusurludur.
  3. Temsili Ruyalar : Bunlar, mahiyet itibari ile, cin, peri, aşk ve sevda ile karışık ve şehevi olup, ender görülürler. Ekseriya tam istirahatle uyunmayan uykuda meydana gelirler. İnsan uyandığı zaman, üzerinde bir utanma hissi bırakır.
  4. Hissi Rüyalar : Bu tür rüyalar ne nahoş nede nadirdir. Açık bir suretle hatırlanmamakla beraber, bu rüyalardan bazıları ikaz edici bir mahiyettedir.
  5. İlginç Rüyalar – Güzel Rüyalar : Bunlar, havada uçmak ve suda yüzmek gibi hoş ve latif rüyalardan ibaret olup, daima sabahın beşi ile sekizi (05-08) arasında görülür. Vucut sıhhatte iken görüldükleri zaman tamamiyle hatırlanabilirler. bu rüyalar sık sık görülür ve vucutta faydalı bir sürette tesir ederler.

 3. ikindi
  Devamlı Üye
  Allah razi olsun güzel bilgiler icin

+ Yorum Gönder