+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada develerin yürüdüğünü görmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada develerin yürüdüğünü görmek

  Reklam

 2. Muhasibi
  Editör

  Yanıt: Rüyada develerin yürüdüğünü görmek


  Reklam  Cevap:
  DEVE

  Rüyada Deve görmek (İmam Nablusi) Rüyada görülen deve, üzüntüdür. Bindiği deve saf arap devesi ise hacca gider. Eğer yolda deveden inse hasta olur, yahut yolculuğu kendisi için çabuk olur. Sonra hastalığından kurtulur ve amacına kolaylıkla erişir.

  Devenin kendisine hamle yaptığını gören kimseye üzüntü veya hastalık gelir, yahut akılsız bir adam tarafından düşmanlığa uğrar.

  Erkek bir devenin kendisine zahmet verdiğini gören kimse o zahmet miktarınca bir düşman tarafından üzüntü ve kedere girer.

  Bir takım develer satın aldığını gören kimse, kendisine itaat etmeleri için düşmanla iyi geçinir. Onlardan birisine bindiğini görse yolculuğa çıkar. Tüyleri dökülmüş bir erkek deveye bindiğini görse düşmanına galip gelir.

  Devenin yününü aldığını gören kimsenin eline devamlı olmayan bir mal geçer.

  Deveyi kendi bostan ve duvarında gören kimse için hayır, bereket ve sevince yorumlanır.

  Bir devenin arkasından düştüğünü gören kimse fakir olur.

  Erkek deveyi boğazlayıp kurban ettiğini gören kimse rahata kavuşur ve düşmanını kahreder.

  Deveden düşen kimseye fakirlik gelir. Devenin bir kimseye ayağıyla vurduğunu gören, hasta olur.

  Rüyada bir dişi deveye sahip olduğunu gören kimsenin sonu güzel olur, din ve dünyaca selamete erer. Bir takım erkek develere sahip olmak bazan çirkin emellere yorumlanır.

  Erkek deve kine ve bir zaman sonra olsa dahi intikam almaya ve gayet sabırlı birisine yorumlanır. Bazan da erkek deve acele yapılması istenen bir şeyin

  gecikmesine işarettir.

  Kocası olmayan bir kadın deveye bindiğini görse evlenir, kocası kaybolmuşsa tekrar ona döner.

  Evinde boğazlanmış olan devenin eti ayrılmış veya organları dağılmış ise bu deve ölenin mirası olur.

  Eğer deve şehrin meydanlığında yahut insanlardan bir cemaatın arasında olursa bu adam hamle yapıp öldüren veya ölen birisidir. Deve boğazlanmışsa mazlum birisidir. Sağ deveyi derisi yüzülmüş olarak gören, vazife yahut memuriyetinden azledilir. Yahut malı elinden alınır.

  Bir kimse rüyada devenin kendisini boğazladığını, bir yerini kırdığını yahut, yediğini görse, bu durum miktarınca, rüya sahibinin çekeceği elem ve ıstıraba yorumlanır.

  Dişi bir deveden süt sağdığını gören kimseye devlet tarafından mal isabet eder. Kan sağdığını gören haram mal isabet eder.

  Dişi bir deve veya başka bir şeyin kendi ayağını çiğnediğini gören kimseye, güçlük ve korku erişir. O kimse işçi ve memur ise, onun bir şeyi zimmetine almasına yorumlanır. Dişi devenin derisinden bir şeye sahip olduğunu gören kimsenin eline mal geçer.

 3. Misafir
  Ruyamda deve once bir kilometrelik yolu yurudu daha sonra geri adimlarla tekrar geldi

 4. arifselim
  Yönetici
  Rüyada devenin yürümesi farklı manalarda yorumlanabilir. Genellikle bu rüyayı gören kişinin hayatının her geçen gün giderek güzelleşeceğine ve yaşamının düzene gireceğine yorulur. en doğrusunu Allah bilir.

+ Yorum Gönder
rüyada devenin yürüdüğünü görmek,  rüyada deveyi yürürken görmek,  ruyada devenin yaninda yurumek