+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada kardeşimin saçımı kestiğini gördüm neye alamettir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Rüyada kardeşimin saçımı kestiğini gördüm neye alamettir?

  Reklam
  Sual: hocam ben 20 yaşında bir bayanım rüyamda küçük kardeşimin saçımı kestigini gördüm ve bu kafamda soru işaretine yol açtı acaba nedir bekliyorum hocam sogolun ? 2. 2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  --->: rüyada kardeşimin saçımı kestiğini gördüm neye alamettir?


  Reklam  Cevap:
  S AÇ

  Rüyada görülen saç, mala ve ömrün uzun olmasına yorumlanır. Bundan dolayı saçlarının uzadığını gören kimsenin, ömrü uzun olur.

  Başındaki gür bir saçı başka bir saçla ördüğünü gören kimse, zengin ise malı artar ve ödünç aldığı malla ticarette bulunur. Eğer fakir ise, borçlanır.

  Saçının düz veya kıvırcık olduğunu gören kimse, şerefli ve bahtiyar olur. Saçı kıvırcık olmayan kimse, saçının kıvırcık olduğunu görürse, bulunduğu durumdan pişmanlık duyar.

  Saçının uzun olduğunu ve kendisinin de bundan çok memnun kaldığını görmek, özellikle kadınlar hakkında, güzel ve makbuldur. Çünkü onlar süs için başkalarının bile saçlarını kullanırlar.

  Saçının çoğaldığını, sakalının uzadığını ve bütün saçlarını örüp başına bir takım örükler yaptığını görmek, üzerinde biriken borçlara yorumlanır.

  Rüyada görülen saç, sahibi için maldır.

  Bıyık ve koltuk altı kıllarını traş etmek, borçları ödemeye, kederin gitmesine ve sünnet-i seniyyeye uymaya delildir.

  Saç örmek işleri pürüzsüz yapmaktır. Kadınların rüyada saçlarını görmesi hayra yorumlanır. Bunların dışında, fakir olan insanların rüyada saç örmesi, işlerinin tükenmemesine yorumlanır.

  Saçının normal yerlerin dışında bittiğini gören kimseye üzüntü ve keder isabet eder.

  Hac zamanı saçını kesmek veya onu kısaltmak emniyete yorumlanır.

  Çirkinleştirmeyecek şekilde saçını kısaltmak ve yolmak, hüzün ve kederin gitmesine yorumlanır. Bazı yorumcular, saç yolmak, rüya sahibinin borcunu zorla ödeyeceğine yorumlanır, demişlerdir.

  Rüyada saçını gür görmek, kederli kimseler için kederinin artması, sevinçliler için de sevinçlerinin artmasıdır.

  Kadının rüyada saçını siyah görmesi kocasının onu sevmesi ve kocasının halinin doğruluğuna yorumlanır.

  Başının ön tarafındaki saçlarını dağınık ve perişan gören kimse, zelil olur. Arka tarafındaki saçlarını dağınık gören kimsenin ise, ihtiyarlığında hor ve hakir olacağına yorumlanır.

  Koltukaltı kılının uzunluğu, rüya sahibinin istek ve maksadına kavuşması ve dininin sağlam olmasına yorumlanır. Koltukaltı kıllarının çokluğunu görmek ise, rüya sahibinin ilim, yüksek rütbe ve ticarete, ayrıca şecaatle mal biriktirmek isteyen birisi olduğuna, din, insanlık ve kendisinden beklenen güzel hasletlere meyil ve rağbeti olmadığına yorumlanır.

  Saçlarının uzunluğu, emsaline benzemez bir şekilde ise ve bu halde de halk arasında dolaştığını gören kimse, borca girer ve geçim sıkıntısı çeker.

  Rüyada saçını normal olarak yağladığını görmek, zinnettir. Eğer yağı normalden fazla sürdüğünü görse, üzüntü ve kedere düşer. Eğer yağın kokusunu alırsa hayırla anılacağına alamettir.

  Bir kimse, yüzünde veya kıl bitmeyeceği bir yerde kıl bittiğini görse, çok borçlanır. Elinin içinde kıl bittiğini görene, bir menfaat erişir.

  Göğüs ve dilde görülen kıl, azsa hizmet, güzel söz, ilim ve zekaya, fazla ise, keder hüzün vs. şeylere yorumlanır.

  Karın kıllarının çok olduğunu gören kimsenin, borcu çok olur, üzüntülü ve kederli bir halde bulunur.

  El kıllarının dağıldığını gören kimsenin, bütün kazandığı şeyler ondan gider.

  Rüyada saçlarının birbiri ardınca düştüğünü gören kimsenin, çalışarak kazandığı ve zorlukla elde ettiği şeylerin elinden çıkmasına yorumlanır.

  Kadının, rüyada kendi saçını görmesi, onu koruyacak kimseye yorumlanır.


  Kadının, rüyada kendi saçını görmesi, onu koruyacak kimseye yorumlanır.

  Bazen saç ekilmiş tarlaya, mala, şöhrete, kız için kocaya, bekar erkek için de zevceye ve kendisiyle iftihar edilen ve dünya zineti say ılan çocuğa yorumlanır

  Saçın, güzelliği, siyahlığı ve uzunluğu anlattığımız kimselerin hallerinin güzelliğine, saçın kısalığı, beyazlığı ve pis kokması da, yine anlatılan kimselerin kötü hallerine ve yaramazlıklarına yorumlanır.

  Saçını kesmek, ilim ve hidayete, eğer hac mevsiminde olursa, bazen hac yapmaya da yorumlanır.

  Kulak kılı, ilim veya işitilecek bir sözdür. Burun kılı, kendisinde mihnet ve sıkıntı sezilen haber veya gizli maldır.

  Yalnız ve kocasız bulunan kadının bedeninde kıl görülmesi, onun kocasız durmasına veya erkek gibi çoluk-çocuğunun işlerini yürütmesine yorumlanır.

  Küçük çocuk için saç uzun ömürlü olmasına yorumlanır.

  Avuç içi ve ayak altı gibi uygun olmayan yerde saç bitmesi, rahatının bozulmasına veya Allah'ın rızası bulunmayan bir işte çalışmasına yorumlanır.

  Rüyada erkeğin vücudunda saç bitmesi, onun hanımının ise, zenginliğinin gitmesidir.

  Göğüste bulunan kılların çokluğu, rüyay ı görenin borcuna yorumlanır.

  Rüyada kendi saçını kestiğini gören kimse, rütbe ve mertebesinden düşer.

  Bir kadın rüyada saçının kömür gibi siyah olduğunu görse, kocasının malıy la zengin olmasına yorumlanır.

  Rüyada yanağının üzerinde güzel saç bulunduğunu gören kimsenin, sağlam ve gönlü temiz biri olduğuna yorumlanır..

  İmam Nablusi

 3. 3
  Misafir
  meraba rüyamda saçımın kesildiğini belirli bi süre sonra fark ediyorum anne benim saçımı sen kestin değilmi diyorum bağırıyorum . annemde bak uçlarıda dalgalandı iste diyo bende sen kimden izin aldın diyorum oda diyoki arkadasından izin aldım iste rüyamda annem benim samimi arkadasımdan izin alıp ben uyurken saçımı kesiyo ben uyandıktan belirli bi süre far ediyorum sizce ne demek simdiden tesekürler

 4. 4
  arifselim
  Yönetici
  Merhabalar. Rüyanız hayırlıdır inşaallah. Saçların kesilmesi ömrün uzun olmasına yorumlanır. Annenizin saçlarını kesmiş olması ondan size hayır ve iyiliğin dokunacağına işaret eder.

 5. 5
  Misafir
  Ruyamda birisi benim saçlarımı kesiyordu ve kulak yanarını dipten kesi yordu

 6. 6
  arifselim
  Yönetici
  Rüyanız güzel rüyalardandır. Rüyada saçların kesilmesi ömrün uzun olmasına tabir edilir ki bu uzun ve bereketli bir ömre yorumlanır.

 7. 7
  Misafir
  Benim rüyamda kardeşim benim saçımı makineyle kesiyordu o kestikten sonra bende saçımın yanlarını kendim düzeltiyordum bu rüya ne anlama geliyor

 8. 8
  arifselim
  Yönetici
  Rüyada saçları kestirmek genellikle ağır başlı olmaya, uzun bir ömre ve sürekli tedbir sahibi olmaya tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.

 9. 9
  Misafir
  Rüyada kardeşimle kavga ediyorduk ve saçımı yoluyordu bu ne anlama gelmektedir

  Benim ruyamda kizin biriyle kavga ediyodum ve sacimin ucundan biraz kesiyordu neye alamettir ?

 10. 10
  arifselim
  Yönetici
  Rüyada kavga etmek tersi ile tabir edilir. O kişiden hayır sevgi ve iyilik görmeye tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.

 11. 11
  Misafir
  Ruyanda kardeşim kendi saçını kesiyordu ve bende kızıp elinden makası alıp bende onun saçını kesiyodum bu neye alamettir bilen varsa yazabilirmi

 12. 12
  arifselim
  Yönetici
  Bu rüya eğer zor bir durumda isen kurtulmaya işarettir. Kardeşin açısından ise ona yardımcı olmaya ve sıkıntısının geçmesi için yardımcı olmaya yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu

rüyada kardeşimin saçını kesmek

rüyada kardeşinin saçını kestiğini görmek

rüyada birinin benim saçımı kestiğini görmek

rüyada kardeşinin saçının kesildiğini görmek

rüyada kardeşinin saçını kesmek

rüyada kardeşinin saçını kestirdiğini görmek

rüyada saçımı kestiler