+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Peygamber Efendimizi rüyamda gördüm ve tövbe etmek istiyorum. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. SALİH1990
  Emekli

  Reklam
  isimli yazı www.Mumsema.com

  Kardeşim Şüphesiz ALLAH herşeyi bilendir bütün kalplerin sırrınıda bilir sen belliki yaptıklarından çok pişmansın konuşmaların bu yönde ibadetinde kini öfkeyi düşünme bir kişiye kızdın diye ibadetten camiden çıkarmı hiç insan ibadet seninle ALLAH arasında RABBİNE yakarışındır günahların için tövbe et ALLAH affedici ve çok merhametlidir dinine bağlı ol sımsıkı sarıl namazlarını dosdoğru kıl inşallah kurtuluşa erersin hepimizin hataları var biz günahkar kullarız RABBİM ize pişman olup tövbe etmeliyiz bir daha o hataları yapmamalıyız bir kaç hadisi şerif ve Kuran-I Kerim meali şöyledir:(İstiğfar okuyunuz! İmdadınıza yetişirim.) [Hud 52] (Tevbe, günahtan sonra o günahı bir daha yapmamaktır.)[İ.Ahmed] (Günahlar kalbi paslandırır, karartır. Kalblerin cilası ise istiğfardır.) [Beyheki] (İstiğfar eden, günde 70 defa aynı günahı işlese ısrar etmiş sayılmaz.) [Tirmizi] (Küçük günahlarda ısrar edilirse küçük kalmaz. Büyük günahlara istiğfar edilirse büyük kalmaz.) [Deylemi](Allahü teâlâ, günah işleyip pişman olanı, istiğfar etmeden önce affeder.) [Taberani] İstiğfar etmek, estağfirullah demektir. (La havle ve la kuvvete illa billah okumak, 99 derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdır.) [Hakim

  “Bismillâhirahmanirrahim velâ havle velâ kuvvete illa billâhil aliyyil azim”

  velâ havle velâ kuvvete illa billâhil aliyyil azim.jpg


 2. nkaya2
  Üye

  Cevap: Peygamber Efendimizi rüyamda gördüm ve tövbe etmek istiyorum.


  Reklam  Selamun aleyküm.
  Dertleri sıkıntıları paylaşmak ne güzel.
  Ama gizli günahları açığa vurmak, çıkarmak iyi değil.
  Eğer gerçekten bir pişmanlık varsa hepimizi yaradan yüce rabbımızdan, araya başkasını koymadan bire bir pişmanlık duymak ısrarla ve, göz yaşı dökerek tövbe etmek bence en güzeli.
  En kısa zamanda farz ibadetleri yapmaya başlamak. Dini bilgi eksikleri için ilim tahsil etmek ve yaşantıyı dini vecibelere göre düzenlemek sanırım kurtuluş ilk adımları olmalı.
  Yazınızdan anladığım kadarıyla günahlaarınızdan pişmanlığınız var.Allahu tala en kısa zamanda doğru yolu gösteren ve yaşatan kullarından eylesin. Her iki cihanda mesut ve bahtiyar eylesin. Amin.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
peygamber efendimizi rüyada gördüm,  peygamber efendimizi rüyamda gördüm