+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüya: mezarı sel bastı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüya: mezarı sel bastı

  Reklam

 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: Rüya: mezarı sel bastı


  Reklam  Cevap: Rüyada Sel görmek Rüya tabircisi şu yorumu yapmaktadır.
  Seyid Süleyman rüya tabirine göre Sel

  Rüyada sel sularının yeryüzünü kapladığını görmek; halk için felaket, düşman yahut bulaşıcı hastalıktır. Sel sularına kapıldıktan sonra, kurtulduğunu gören; devlet idarecileri yüzünden sıkıntıya duçar olur. Bilahare kurtulur. Sel sularıyla uğraşan, düşmanla mücadele eder. Selle başa çıkabilirse, düşmanını yener. Gitmek istediği bir yerle arasına, sel sularının girdiğini gören; aksiliklerle karşılaşır, üzülür, arzusuna ulaşamaz.
  Bazılarına göre sel; zalim bir idareciyle yorumlanır.
  Cabir'ül Mağribi'ye göre, sellerin taşarak yeryüzünü örtmesi, orada yaşayanlara azap ineceğine delalettir. Sel sularının binaları, temelleri tahrip etmesi, padişahın zulmüdür.
  Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla yorumluyor: Büyük düşman, zalim melik, galip asker ve şiddetli fitne.
  Abdulgani'ye göre rüya; düşman, zarar, zulüm, fesat ve emsaliyle yorumlanır. Yağmur sularının çokluğu dolayısıyle meydana gelmiş sel gören, hasta olur, eziyet çeker yahutta uzak ve zahmetli bir yola gider. Sel sularının dükkanları istila ettiğini görmek; bela ve zulümdür. Selin önünü açarak nehre akıtan; düşmanını yener veya birinin yardımı ile düşmanın şerrinden kurtulur. Selin hanesine girmesine mani olan, düşmandan ailesiyle beraber muhafaza olur.
  Bazı tabirciler, halkın sel sularından istifade etmesini fayda bereketle yorumlamışlardır. Bir rivayete göre sel; boş ve yalan sözlerdir.


+ Yorum Gönder
su basmış mezarlık ruyada gormek ,  rüyada mezarı su basması